vivo'nun Yeni Katlanabilir Telefonu X Fold 2 Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı: Snapdragon 8 Gen 2'ye Sahip İlk Katlanabilir Telefon!

2
1
0
0
0
vivo'nun yeni katlanabilir telefonu olacak X Fold 2 hakkında bazı bilgiler ortaya çıktı. Buna göre telefon Snapdragon 8 Gen 2 ve daha büyük bir bataryayla gelecek.

Katlanabilir telefonlar gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Bu nedenle de birçok farklı markadan bu telefonları görüyoruz. Çin merkezli teknoloji devi vivo da bunlardan biri. Geçtiğimiz yıl ilk katlanabilir telefonu X Fold’u tanıtan şirket, bu sene de X Fold 2’yi bizlerle buluşturacak.

Bugün de vivo’nun önümüzdeki aylarda tanıtmasını beklediğimiz telefon hakkında bazı detaylar ortaya çıktı. Digital Chat Station tarafından paylaşılan bilgiler, telefonun bataryasından işlemcisine kadar bazı önemli iyileştirmeler ile geleceğini ortaya koyuyor.

vivo X Fold 2, Snapdragon 8 Gen 2’ye sahip ilk katlanabilir telefon olacak

Gelen bilgilerde vivo X Fold 2’nin, beklenildiği gibi işlemcisinde değişikliklerle geleceği belirtiliyor. Buna göre telefon, Snapdragon 8 Gen 2 yongasına sahip olacak. Bu da birkaç ay içinde çıkması beklenen cihazın, yakın zamanda tanıtılan bu işlemciye sahip ilk katlanabilir telefon olabileceğini gösteriyor. X Fold 1’in Snapdragon 8 Gen 1 ile geldiğini ekleyelim.

Öte yandan X Fold 2’de batarya konusunda da geliştirmeler olacağı söyleniyor. Ortaya çıkan bilgilere göre telefonda, daha büyük 4,800 mAh batarya göreceğiz. X Fold 1’de 4,600 mAh batarya görmüştük. Bir rakibiyle karşılaştırma yapacak olursak da Samsung Galaxy Z Fold 4, 4,400 mAh bataryayla gelmişti.

Telefonla ilgili daha önce çıkan sızıntılarda ise arka kamera kurulumunun 50, 10 ve 50 MP, ön kameranın ise 32 MP olabileceği görülmüştü. 12 GB RAM ve 120 Hz yenileme hızına sahip 8,03 ekran da ortaya çıkan diğer özellikler arasındaydı.

Kaynak : https://9to5google.com/2023/02/21/vivo-x-fold-2-rumors/
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0