WhatsApp'ın Android Versiyonuna Arama Bekletme Özelliği Geldi

9
5
2
2
1
WhatsApp'ın daha önce iOS kullanıcılarına sunduğu arama bekletme özelliği artık Android sürümüne geldi. Artık bir arama geldiğinde WhatsApp'ta görüşme yapıyorsanız, tıpkı normal telefon görüşmesindeki gibi gelen çağrıyı görebilecek ve bekletebileceksiniz.

WhatsApp, arama bekletme özelliğini geçtiğimiz hafta iOS kullanıcılarına sunmasının ardından sonunda Android platformuna da getirdi. Popüler mesajlaşma ve arama uygulamasına gelen yeni özellikle, kullanıcılar bir aramadayken, WhatsApp'a gelen sesli aramaları da alabilecekler.

Şimdiye kadar kullanıcılar arama sırasında gelen yeni çağrılar için aramanın beklediğini belirten bildirimi göremiyorlardı. Ancak arayan kişi, alıcının başka bir aramada olduğunu biliyordu. WhatsApp'ın arama bekletme desteği, daha önce iOS kullanıcılarına özeldi ancak artık 2.19.357 güncelleme sürümüyle Android versiyonuna da geldi.

whatsapp arama bekletme

WhatsApp'ta kimlerin sizi bir gruba ekleyebileceğini belirleyebileceksiniz

WhatsApp, 2.19.357 güncellemesinde gelen yeni gizlilik ayarlarıyla artık sizi sohbet gruplarına kimin ekleyebileceğini kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca uygulamayı açarken parmak izi kullanımını zorunlu tutabiliyorsunuz. Özellikler aslında yeni değil ancak artık daha geniş bir kitleye yayılıyor gibi görünüyor.

Ek olarak WhatsApp, bazı cihazlarda pilin çabuk bitmesine neden olan önemli bir sorunu da düzeltti. Daha önce bazı OnePlus ve Xiaomi kullanıcıları mesajlaşma platformunun pili ciddi şekilde harcayarak boşalttığından şikayet ediyordu.

WhatsApp, gelecek güncellemelerde uzun süredir beklenen beklenen karanlık modu kullanıcılara sunabilir. Şirket, bir süredir Netflix fragmanlarının oynatılması, Engellenen İçerik Bildirimi ve grupta engellenen kişilerle ilgili bazı yeni özellikler üzerinde çalışıyor.

Kaynak : https://www.91mobiles.com/hub/whatsapp-for-android-update-call-waiting-support/
9
5
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
9
5
2
2
1