WhatsApp, Android Uygulamasına Sunduğu Özelliği iOS Beta'ya da Getirdi

6
4
3
2
2
WhatsApp geliştiricileri, uygulamanın iOS platformu için sunulan beta sürümünü güncellediler. Yeni sürüm, Facebook Pay'in WhatsApp iOS sürümü için de hazırlandığını gösteriyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, beta sürümlerini güncellemeye doymuyor. Geliştirici ekip, kullanıcılara sunacağı yeni özellikleri öncelikle beta sürümler üzerinden test ediyor ve bu testlerde herhangi bir sorunla karşılaşmaz ise özelliği tüm kullanıcıların hizmetine sunuyor. Şimdi ise WhatsApp geliştiricileri, uygulamanın iOS beta sürümünü güncellediler ve yeni özellikleri test etmeye başladılar.

WhatsApp geliştirici ekibinin uygulama için sunduğu yeni beta sürüm, "2.19.120.21" koduna sahip. Ancak, beta program kapsamında bu sürüme sahip olsanız bile bazı özellikleri aktif olarak göremeyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, bu durumun sizinle bir ilgisinin olmadığıdır. Bu yüzden, eğer iPhone'unuz üzerinden WhatsApp'ı, beta sürüm olarak kullanıyorsanız şimdi bahsedeceğimiz özelliklerin olmaması herhangi bir sorun olduğunu göstermez.

WhatsApp

Birkaç gün önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, WhatsApp'ın Android için sunulan beta sürümünde engellenmiş olan kişilerle ilgili bir baloncuğun getirildiğinden bahsetmiştik. Şimdi bu özellik, iOS platformu için de yayınlandı.

iPhone kullanıcıları, ilerleyen dönemlerde engelledikleri bir kişinin sohbet menüsüne girdiklerinde bir uyarı baloncuğuyla karşılaşacaklar. Bu baloncuk şöyle görünecek;

WhatsApp

Ancak bu özellikle ilgili olarak bilinmesi gereken nokta, bu baloncuğun sadece engelleyen tarafından görülebildiğidir. Yani başka bir kişi sizi engellediyse, siz yine bu durumdan haberdar olmayacaksınız. Sadece engellediğiniz kişilerin sohbet menülerinde yukarıdaki gibi bir uyarıyla karşılaşacak, "Bu kişiyi engellediniz." yazan bir uyarı göreceksiniz.

Yeni beta sürümde yer alan bir diğer özellik ise "Facebook Pay". Aslına bakacak olursak WhatsApp geliştirici ekibi bir süredir, WhatsApp'ın Android beta sürümünde Facebook'un ödeme yöntemi olan Facebook Pay'i test ediyordu. Görünen o ki ekip, aynı özelliği şimdi de iOS platformu için test ediyor. WhatsApp'ın yeni sürümünde Facebook Pay özelliği, işte böyle görünüyor;

WhatsApp

Bu özellikler, şu an için WhatsApp geliştiricileri tarafından hala geliştiriliyor ve test çalışmaları yapılıyor. Bu durum, özelliklerin tüm kullanıcıların hizmetine ne zaman sunulacağının belirsiz olduğu anlamına geliyor. Geliştirici ekip, karşılaşacağı sorunlara göre özelliğin hizmete sunulmasını erteleyebileceği gibi, kısa bir süre içerisinde kullanıcıların hizmetine de sunabilir. 

Kaynak : https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-for-ios-2-19-120-21-whats-new/
6
4
3
2
2
Emoji İle Tepki Ver
6
4
3
2
2