WhatsApp, iOS Sürümünde Snapchat Benzeri Bir Mesaj Özelliği Üstünde Çalışıyor

10
4
1
1
1
WhatsApp, uygulamanın iOS sürümü için yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Uygulamaya “bir kez görüntülenebilen“ fotoğraflar ve videolar gönderme özelliği eklenirken uygulama içi bildirimler de yeniden tasarlanıyor.

Genelde güvenilir bilgiler veren WABetaInfo adlı kaynağa göre WhatsApp, iOS sürümü için “bir kez görüntülenebilen“ videolar ve fotoğraflar gönderme özelliği geliştiriyor. Bu özellik dışında uygulama içi bildirimlerinde de tasarım değişikliğine gidiliyor.

WhatsApp’ın bu özelliği Android beta testine katılan kullanıcılara sunmasının ardından WhatsApp “bir kez görüntülenebilen“ fotoğraflar ve videolar özelliğini nihayet iOS beta 2.21.140.9 kullanıcılarına da sunuyor. Snapchat’tekine benzeyen bu özellikte WhatsApp, birinin ekran görüntüsü alıp almadığına dair bildirim göndermeyecek. Bunun sebebi de ekran görüntüsü alındığından kesin emin olmanın bir yolunun olmadığı; zira bunu aşmanın birçok yolu var.

Uygulama içi bildirimlerde daha fazla ayrıntı görülebilecek:

whatsapp bildirim

Bu beta sürümünde gelen bir diğer özellik ise yeniden tasarlanmış uygulama içi bildirimler. Bu güncelleme ile kullanıcılar artık bildirim başlığında resimler, videolar, GIF’ler ve çıkartmalar gibi daha fazla ayrıntı görme imkanına sahip olacak. Uygulama içi bildirim yeniden tasarlanmış olsa da bir mesaj bildirimden okunduğunda, sohbetin normal şekilde açılması gerektiğinden "okundu" bildirimi gitmeyeceğini söylüyor.

WhatsApp'ın bu özellikleri ne zaman herkese açık olarak yayınlayacağı henüz belli değil, ancak özellikler beta test kullanıcıları için kullanıma sunuldukları için fazla bir zaman kalmamış olması gerek.

Kaynak : https://9to5mac.com/2021/07/10/whatsapp-ios-snapchat-like-feature/
10
4
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
10
4
1
1
1