WhatsApp Konum Atma Nasıl Yapılır?

22
3
3
2
1
Günümüzde en çok kullanılan haberleşme uygulaması olan WhatsApp’ın birçok yararlı özeliği bulunuyor. Bunlardan biri de birine bulunduğunuz yeri tarif ederken bunu kolayca yapmanıza yarıyor: Konum atma. Peki WhatsApp üzerinden birine bulunduğunuz konumu nasıl atarsınız? Sizler için WhatsApp konum nasıl atılır? sorusunu detaylıca cevapladık.

WhatsApp, günümüzde aylık 1,5 milyara yakın kullanıcısı olan ve en çok kullanılan sosyal haberleşme uygulaması konumunda. Uygulamadan rehberinizde kayıtlı olan kişilerle yazılı, sesli ve görüntülü sohbet edebilir, onlara resim ve video gönderebilir ve hatta diğer uzantılı dosyaları da yönlendirebilirsiniz.

Bunun dışında WhatsApp’ın oldukça fazla kullanılan bir özelliği daha var: WhatsApp konum paylaşma. WhatsApp aracılığıyla birine bir yeri tarif etmeye çalıştığınız zaman hiç zorlanmıyorsunuz. Hatta tarif etmenize bile gerek kalmıyor zira WhatsApp konum atma özelliği sayesinde bulunduğunuz konumu direkt olarak karşınızdakine gönderebiliyorsunuz. Peki konum nasıl atılır? Bu soruya sizler için açıklık getirdik. 

whatsapp konum atma

Konum atma nasıl yapılır?

Akıllı telefonlardan konum atma işlemi gerçekleştirmek için öncelikle telefonunuzun GPS özelliğinizin açık olması gerek. Ardından WhatsApp'da bir sohbet penceresine gelip sağ üstteki ataş simgesine dokunmanız, kutuda bulunan konum simgesine dokunarak konum atma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Konum atma işlemini benzer bir şekilde SMS uygulamanızdan ya da diğer uygulamalardan gerçekleştirebilirsiniz.

WhatsApp’da konum nasıl atılır?

 1. WhatsApp uygulamasını açın.
 2. Konumunuzu göndermek istediğiniz kişi ile Whatsapp konuşmanıza girin.
 3. Aşağıda bulunan ataç simgesine tıklayın.
 4. Açılan penceredeki ‘Konum’ seçeneğine dokunun.
 5. Şu anki konumu gönder’ seçeneğine dokunun.

Yukarıdaki adımları izledikten sonra bulunduğunuz konum istediğiniz kişi ile paylaşılmış olacaktır. Konum atma işlemi gerçekleştirdiğiniz kişi dilediği maps uygulamalarından biri ile gönderdiğiniz konumu açıp, nerede olduğunuzu, aranızda ne kadar mesafe olduğunu ve iki mesafe arası ulaşımı görüntüleyebilir. 

whatsapp konum atma

Google Haritalar konum paylaşımı nasıl yapılır:

Google'ın popüler uygulaması Haritalar üzerinden kolay bir şekilde bulunduğunuz veya istediğiniz konumu arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Google Haritalar üzerinden konum nasıl atılır diye düşünüyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek konumunuzu paylaşabilirsiniz; 

 1. Google Haritalar uygulamasını açın,
 2. Olduğunuz yeri belli eden mavi noktaya dokunun,
 3. ‘Konumunuzu paylaşın’ seçeneğine dokunun,
 4. Ardından konumunuzu paylaşmak istediğiniz kişiyi seçin,
 5. Konumunuzun bağlantısını SMS yoluyla gönderin.

google haritalar konum atma

Mesajlar (SMS, MMS) yoluyla konum paylaşımı nasıl yapılır?

 1. Google’ın Mesajlar uygulamasını açın,
 2. Bir konuşmaya veya ‘Konuşma Başlat’ butonuna basın,
 3. Konuşmada sol alt tarafta bulunan ‘+’ simgesine basın,
 4. Buradan konumunuzu seçip haritalardan onaylayın,
 5. Bağlantı yoluyla Haritalar üzerinden konumunuzu paylaşın.

sms konum gönderme

22
3
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
22
3
3
2
1