42
6
2
2
1
WhatsApp'tan birine numarasını rehberinize kaydetmeden mesaj göndermek istiyorsanız haberimizde bunu nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.

WhatsApp’ın en büyük sıkıntılarından biri, yalnızca telefon rehberinize kaydettiğiniz numaralarla sohbet başlatabilmeniz. Rehberinize numarayı kaydetmeden WhatsApp’tan biriyle sohbet başlatmanızın yolu, o kişinin size mesaj atmasıyla gerçekleşiyor.

Tabii ki tek yol bu değil ve biz de bu haberimizde size bunlardan bahsedeceğiz. İsterseniz sizleri daha fazla meraklandırmadan listemize geçelim:

1-WhatsApp’ın kendi wa.me linkleri

WhatsApp, rehberinize kaydetmediğiniz kişilere mesaj atabilmeniz için resmi olarak bir siteye sahip: wa.me. Diyelim ki 0123 456 78 90 diye bir numaraya mesaj göndermek istiyorsunuz. Bunun için telefonunuzun tarayıcısına gidip URL kısmında wa.me/901234567890 yazıp altta çıkan butona basmanız yeterli oluyor. Bastıktan sonra WhatsApp uygulamanızda girdiğiniz numarayla sohbet penceresi açılıyor.

2-İşlemi hızlandırmak için uygulama kullanmak

Eğer yukarıdaki metot size karışık ve uğraşması zor geldiyse, bu işlemi bir uygulama kullanarak daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Click to chat uygulamasıyla birlikte mesaj atmak istediğiniz numarayı giriyorsunuz ve mesajınızı yazıp direkt gönderebiliyorsunuz.

3-Metin seçimi 

Listemizdeki üçüncü ve son metot, metin seçme yöntemi. Herhangi bir uygulamanın metin kısmındayken bir telefon numarası yazar ve seçerseniz, aşağıda seçenekler belirecektir. Bu seçeneklerde numarayı ara ve farklı uygulamalar aracılığıyla mesaj gönder olarak karşımıza çıkıyor. Eğer burada WhatsApp aracılığıyla mesaj gönderme seçeneğini seçerseniz numarayı kaydetmeden mesaj gönderebilirsiniz. (Bu özellik sadece Android 9 Pie işletim sisteminde çalışıyor.)

Eğer numara kaydetmeden WhatsApp’tan mesaj göndermek istiyorsanız bu metotlar işinize yarayacaktır. Bu kısıtlamanın WhatsApp’ta neden bulunduğunu da sorgulamadan geçmemek gerek. Bu tarz rehberlerden faydalanmak için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

Kaynak : https://www.androidpolice.com/2019/04/28/3-ways-to-message-a-number-on-whatsapp-without-adding-them-as-a-contact-first/
42
6
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
42
6
2
2
1