Facebook, WhatsApp'tan Büyük Zarar Etti

0
0
0
0
0
Facebook, WhatsApp'tan Büyük Zarar Etti
​Yılın bu zamanlarında dev teknoloji şirketleri birer birer üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıklamaya başladılar. Facebook genel olarak karlı bir geçirmiş olsa da, aynı şeyi WhatsApp için söyleyemiyoruz.
Yılın bu zamanlarında dev teknoloji şirketleri birer birer üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıklamaya başladılar. Facebook genel olarak karlı bir geçirmiş olsa da, aynı şeyi WhatsApp için söyleyemiyoruz.
 
Birkaç gün önce Amazon’un 2014 yılındaki rekor zarar haberini paylaşmıştık. Üstüne çalışanlarının yaptığı grev de eklenince, şirket oldukça zor günler geçirmeye başlamıştı. (hala sinirliyim Amazon'a) Facebook’ta ise durumlar o kadar kötü değil. Şirket, yılın üçüncü çeyreğinde 3.2 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Bu rakam, geçen yıla oranla %59 daha fazla. Bu gelirin tabii ki en büyük kısmını reklamlar oluşturuyor. Yaklaşık 3 milyar doları sadece reklamlardan oluşan gelirin, %66’sını da mobil reklamlar oluşturuyor. Bu rakamlar iyi hoşta, WhatsApp’ta durumlar nasıl?
 
Bildiğiniz üzere Facebook, WhatsApp’ı yaklaşık 22 milyar dolar gibi bir harcama yaparak bünyesine katmıştı. WhatsApp’ın da istatistiklerini paylaşan Facebook, geride kalan 9 aylık dilimde 140 milyon dolar zarar ettiğini açıklarken, bunun yanında 10 milyon dolarlık bir gelirinin olduğunu belirtti.
 
Kullanıcılarından yılda 2 TL talep eden WhatsApp, bana kalırsa bundan sonraki dönemde elini biraz cebimize sokmaya başlayacak. (2 değil de 4 TL yapsalar ne olacak? 10 milyon dolar gelir varsa, bence reklam olayına girmeye başlarlar)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0