iOS'te WhatApp Sesli Arama Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

0
0
0
0
0
WhatsApp'ın çok konuşulan sesli arama özelliği henüz iOS platformuna daha gelmedi. Fakat önceden kullanmak isteyenler için bunun da bir yöntemi bulunuyor.
Uzun süredir dillendirilen ve bazı katakulle ile Android kullanıcılarının aktif edebildikleri WhatsApp'a yeni gelen sesli arama özelliği ilk olarak Android platformunda genel olarak aktif edilmiş ve bu bilgiyi sizlerle bu haberimiz ile paylaşmıştık.

Şimdi ise iOS ve Windows Phone kullanıcılarının merakla bekledikleri bu yeni sesli arama özelliğinin iOS kullanıcıları arasında da kullanılmaya başlandığını öğrendik. Yaptığım araştırmalar sonucunda ise bu özelliğin aktif olmasını beklemek yerine bir an önce kullanmak isteyen kullanıcılara nasıl aktif edeceklerini anlatacağım.İlk olarak nasıl yapılacağına geçmeden önce kısa bir uyarı yapayım. Özelliği test edemediğim için aktif olup olmayacağına dair garanti veremiyorum. Fakat bu işlemler sonucunda sesli arama özelliğinin aktif olup olmadığına dair yorum kısmımızdan bilgilendirme yaparsanız memnun olurum.

Şimdi ise adımlarımıza geçelim;
 

 iOS Cihazlarında WhatsApp Sesli Arama Özelliği Aktifleştirme Adımları

  • İlk şartımız tabiki de cihazınızda Jailbreak işlemi yapılmış olmalı ve Cydia kardeşimiz ile haşır neşir olmuş olmanız gerekmekte. (Zaten bu tarz yenilik meraklılarında jailbreak olduğunu düşünüyorum)
  • Jailbreakli cihazınızdan Cydia'yı açın ve AppSync Unified üzerinden WhatsApp'ın son beta sürümünü indirin.
  • 2.12.1.97 (veya sonrası da olabilir) sürümünü indirdiyseniz WhatsApp üzerindeki değişiklikleri farketmiş olmalısınız. Artık telefon tuşuna basarak sesli arama özelliğini kullanabilirsiniz.Yukarıda da belirttiğim gibi bu işlemleri yapabilmeniz için Jailbreak işlemini yapmış olmanız gerekiyor. Eğer cihazınıs hala orjinal halinde ve kırılmamış ise tam sürümü çıkana kadar birkaç hafta daha beklemeniz gerektiğini belirtelim.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0