• Anasayfa
  • whatsapp
  • WhatsApp, Boşanmalarda Delil Olma Konusunda Facebook'u Geçti

WhatsApp, Boşanmalarda Delil Olma Konusunda Facebook'u Geçti

0
0
0
0
0
WhatsApp, Boşanmalarda Delil Olma Konusunda Facebook'u Geçti
WhatsApp’ın “mavi tık” geyiklerinden sonra “bakalım ne zaman başlayacak biten ilişki haberleri” derken, ilk habere ulaştık.
WhatsApp’ın mavi tık geyiklerinden sonra “bakalım ne zaman başlayacak biten ilişki haberleri” derken, ilk habere ulaştık.
 
İtalyan Aile Avukatları Birliği istatistiklerine göre, aldatma nedeniyle açılan boşanma davalarının yüzde 40’ı, WhatsApp üzerinden yapılan mesajlaşmaların kanıt olarak gösterilmesi oldu.  WhatsApp,  bu oranla aldatma nedeniyle açılan boşanma ve tazminat davalarında en çok gösterilen deliller arasına girdi
 
The Times’a konuşan Birlik Başkanı Ettore: “İtalya’da sosyal medya yüzünden boşanma davalarında bir hayli artış gözleniyor. Önceleri SMS’le başlayan aldatma olaylarını, sonrasında Facebook takip etti. Şu anda da en gözde olanı WhatsApp. Aldatan taraflar, birbirlerine “riskli” fotoğraflar gönderiyorlar. Bazıları da WhatsApp kullanarak 3 ya da 4 yasak ilişkiyi yürütüyor” dedi. (Evlenince kısmet mi açılıyor nedir, biz de hala… Neyse)
 
Geçen hafta gelen mavi tık özelliğiyle ilgili de konuşan Ettore, “Bu uygulama, aldatan eşin yakalanması halinde, yasak ilişkisini inkar etmesini zorlaştırıyor. Eğer eşinizi aldatacaksanız çok dikkatli olun. Olmadık zamanlarda gelen “Mesajınız var” uyarısı eşinizde şüphe yaratıyor” dedi. (Aile Avukatları Birliği Başkanı’nın aldatan eşlere tavsiye vermesi, sizce de fazlasıyla ironik değil mi?)
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0