WhatsApp Google'ı Reddetmiş

0
0
0
0
0
WhatsApp Google'ı Reddetmiş
Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, toplamda 50 çalışanıyla yüzlerce milyon kişiye ulaşıyor ve bunu tamamen ücretsiz/reklamsız olarak başarıyor. Uzun bir süredir teknoloji devlerinin gözünün önünde duran WhatsApp, sürekli satın alma tekliflerini reddetse de önceki gün Facebook'un teklifine hayır diyemedi ve toplamda 19 milyar dolara Facebook bünyesine geçti.
Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, toplamda 50 çalışanıyla yüzlerce milyon kişiye ulaşıyor ve bunu tamamen ücretsiz/reklamsız olarak başarıyor. Uzun bir süredir teknoloji devlerinin gözünün önünde duran WhatsApp, sürekli satın alma tekliflerini reddetse de önceki gün Facebook'un teklifine hayır diyememiş ve toplamda 19 milyar dolara Facebook bünyesine geçmişti.

430 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan WhatsApp, basit ve ücretsiz bir teknolojiyle insanları birbirine bağlamayı başarmış ve bunu yaparken de reklam kullanmamıştı. İnsanları kendisine çeken en önemli şeylerden biri olan reklamsızlık, gerçekleşen bu satın almayla birlikte herkesin ilk düşündüğü konu ancak Facebook'un WhatsApp'a reklam koyma düşüncesinin olmadığını açıklaması da bir nebze olsun rahatlatmıştı.

 Google'dan 10 milyar dolar!


Önceki günkü satışla toplamda 19 milyar dolara Facebook'a geçen WhatsApp ile ilgili ilginç haberler gelmeye devam ediyor. Fortune dergisine açıklamada bulunmuş iki gizli kaynak, Google'ın da bir süre önce WhatsApp'a 10 milyar dolarlık teklif yaptığını ancak şirketin bunu reddettiğini iddia etti. Sürekli Yahoo, Facebook, Microsoft ve Google'ın satın alma teklifleriyle karşı karşıya kalan WhatsApp'ın CEO'su Jan Koum, uzun süredir şirketi satmayacaklarını söylüyordu ancak gelen tekliflerden en cazip olanı seçmeleri sonucu Facebook bünyesine katılmış oldular.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0