Whatsapp'ı Kaç Kişi Kullanıyor?

0
0
0
0
0
Whatsapp kurucusu ve CEO'su Jan Koum, Whatsapp kullanıcı sayısının son 4 ay içerisinde 100 milyon daha arttığını belirtti.
Facebook'tan yapılan açıklamada Whatsapp'ın 19 milyar dolarlık bir değerinin olduğu söylendiğinde dünya basınından birçok eleştiri gelmişti. "Whatsapp'ın nesi var da bu kadar değerli?" diye soracak olursanız, programın kurucusu ve CEO'su Jan Koum'dan size bir cevap var. Koum, şu anda aktif Whatsapp kullanıcı sayısının 600 milyonu bulduğunu açıkladı.

2014 Nisan ayında yapılan açıklamada 500 milyon kişinin Whatsapp'ı kullandığı açıklanmıştı. Aradan geçen 4 aylık dilimde yaşanan 100 milyonluk artışla Whatsapp'ın ne kadar hızlı büyüdüğünü görebiliriz. Bu programı izleyen mobil iletişim araçları ise 438 milyon kullanıcıyla WeChat ve 400 milyona yakın kullanıcı sayısıyla Line

Whatsapp ve bir nevi türevleri olan programlar, SMS'i tarihe gömme yolunda ilerliyorlar. Sanıyoruz ki yakında GSM operatörleri SMS olayını kaldıracaklar. (Yaklaşık 1 yıldır tek bir SMS dahi atmadım, o yüzden bu öngörü bana kalırsa yakın zamanda gerçekleşir)

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0