• Anasayfa
  • whatsapp
  • WhatsApp'a Gelen "Mavi Tik İşareti" Özelliği Ne İşe Yarıyor?

WhatsApp'a Gelen "Mavi Tik İşareti" Özelliği Ne İşe Yarıyor?

3
2
0
0
0
WhatsApp’ta son günlerde yeni çıkan bir özellik, herkesin dilinde. Konuşma esnasında karşı tarafın mesajınızı gördükten sonra ortaya çıkan “mavi tık”ın ne anlama geldiğine dair WhatsApp’tan bir açıklama gelmedi.
WhatsApp’ta son günlerde yeni çıkan bir özellik, herkesin dilinde. Konuşma esnasında karşı tarafın mesajınızı gördükten sonra ortaya çıkan “mavi tik”ın ne anlama geldiğine dair WhatsApp’tan bir açıklama geldi.
 
WhatsApp’ta size yollanan mesajı eğer aldıysanız ve tıklayıp o mesajı okumadıysanız eskisi gibi klasik gri renkte kalıyor. Ama eğer mesaja tıklayıp mesajı görüntülediğiniz zaman karşı tarafın tik işareti mavi renk olarak beliriyor. Bu da yollanmış olan mesajın okunduğunu gösteriyor.
 
Özetle; Eğer gönderdiğiniz mesajın yanında iki mavi onay işareti  görüyorsanız, sohbet ettiğiniz kişi mesajınızı okumuş demektir. Grup sohbetlerinde veya toplu mesajlarınızda onay işaretleri, ancak tüm katılımcılar mesajınızı okuduğunda mavi olacaktır. 
 

 Mesajlarımın yanındaki onay işaretleri ne anlama geliyor?
 

Onay işaretleri, gönderdiğiniz her mesajın yanında gözükecektir. İşte her bir onay işaretinin ne anlama geldiği:

  •  mesaj başarıyla gönderildi.
  •  mesaj alıcının telefonuna başarıyla iletildi.
  •  alıcı mesajınızı okudu.

Grup sohbetinde ikinci onay işareti, ancak mesajınız tüm katılımcılara ulaştığında görünür. İki mavi onay işareti gruptaki tüm katılımcılar mesajınızı okuduğunda görünecektir.

Anlamayanlar için bir de video ile mavi tik olayını anlatalım. Peki WhatsApp mesaj okundu yani mavi tik işareti nasıl kapatılır? 

3
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
0
0
0