WhatsApp'a Süper İki Yeni Özellik Geliyor

0
0
0
0
0
WhatsApp'a Süper İki Yeni Özellik Geliyor
Dünyanın açık ara en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın, Facebook tarafından satın alınmasının ardından ne gibi yeniliklerle karşımıza çıkacağı merak konusuydu. Müthiş bir özelliği uygulamaya koymaya hazırlanan WhatsApp’ın, GSM operatörlerinin başını hayli ağrıtması bekleniyor.
Dünyanın açık ara en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın, Facebook tarafından satın alınmasının ardından ne gibi yeniliklerle karşımıza çıkacağı merak konusuydu. Müthiş iki özelliği uygulamaya koymaya hazırlanan WhatsApp’ın, GSM operatörlerinin başını hayli ağrıtması bekleniyor.
 
Yurtdışından gelen bilgilere göre WhatsApp’ın yeni güncellemesi ile birlikte internet üzerinden sesli arama yapılabilecek ve bu aramalar kaydedilebilecek. Sadece GSM operatörlerine değil, Viber, Skype, Hangouts gibi internet üzerinden sesli arama özelliğine sahip uygulamalara darbe vuracak olan WhatsApp’ı rakiplerinden ayıran en önemli özellik ise konuşmaların kayıt edilebilme seçeneğinin olması. (hani bir bankayı aradığımızda “müşteri güvenliği açısından konuşmamız kaydediliyor” diyorlar ya, “gerek yok anam ben kaydediyorum şu an” diyebileceğiz artık)
 
Fakat bu kullanımın her yerde kullanıma geçmesi zor gibi duruyor.  Zira telefon görüşmelerinin kayıt edilmesi, birçok ülkenin hukuk sistemine göre yasadışı. Bu ülkelerin başında ise ABD geliyor. ABD yasasına göre telefon görüşmesi esnasında, iki tarafında rızası olmadan konuşmayı kayıt altına almak yasalara aykırı. Bazı ülkelerde de telefon görüşmeleri yasal kanıt olarak mahkemelerde sunulabiliyor.  Örneğin İsrail’de ortağınız size 10 bin dolar borcun var dese ve sizde buna evet derseniz, bu kayıt mahkemede yasal bir delil olarak sunulabilir ve başınıza büyük dertler açabilir. (geyik olsun diye “hacı 10 milyon dolar borcun vardı, n’olacak o?” diye sorup “tamam lan halledicem” diye karşılık verse adamın hayatı kararır herhalde)
 
Yaklaşık 600 milyon aktif kullanıcısı olan WhatsApp’ın bu yenilikleri ne zaman kullanıcılara sunacağı şimdilik bilinmiyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0