WhatsApp'ta Günde 30 Milyar Mesaj Atılıyor

0
0
0
0
0
WhatsApp'ta Günde 30 Milyar Mesaj Atılıyor
​Dünyanın tartışmasız en ünlü mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın CEO’su Jan Koum, Facebook’tan yaptığı paylaşımda WhatsApp’ın en son istatistiklerini paylaştı.
Dünyanın tartışmasız en ünlü mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın CEO’su Jan Koum, Facebook’tan yaptığı paylaşımda WhatsApp’ın en son istatistiklerini paylaştı. En son Ağustos ayındaki verilerde 600 milyon aktif kullanıcının bulunduğu WhatsApp, aradaki 5 aylık sürede kullanıcı sayısını 100 milyon daha arttırarak 700 milyona yükseltti.

Daha önemli bir rakamdan bahsedecek olursak WhatsApp’taki 700 milyon kullanıcının günde 30 milyara yakın mesaj gönderdiği açıklandı. Geçtiğimiz yılın Şubat ayında Facebook tarafından 19 milyar dolar karşılığında satın alınan WhatsApp’ın kullanıcı sayısı olarak 1 milyar rakamına Facebook’tan daha hızlı ulaşması bekleniyor. (her bütçeye göre artan akıllı telefon modellerine bakarsak, WhatsApp bundan sonra çok daha fazla kişiye ve daha kısa sürede ulaşacaktır)1.35 milyar kişi her ay Facebook’u ziyaret ederken, şirketin bünyesindeki WhatsApp’ı 700 milyon, Messenger’ı 500 milyon ve Instagram’ı 300 milyon kişi kullanıyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0