WhatsApp’taki Çok Az Bilinen Özellikler

1
1
1
0
0
WhatsApp’taki Çok Az Bilinen Özellikler
WhatsApp’ı artık hemen herkes kullanıyor. Fakat bazı özellikleri var ki ya çok az kişi biliyor ya da çoğu kimse bilmiyor. Şimdi bu özelliklere sırasıyla bir göz atalım.
WhatsApp’ı artık hemen herkes kullanıyor. Fakat bazı özellikleri var ki ya çok az kişi biliyor ya da çoğu kimse bilmiyor. Şimdi bu özelliklere sırasıyla bir göz atalım.
 

 Son Görünen Tarihi Gizleme

Bu özelliği muhtemelen çoğunuz biliyorsunuzdur, fakat yine de bilmeyenler varsa tekrar hatırlatmakta fayda var. WhatsApp’a en son ne zaman girdiğinizi gizlemek istiyorsanız Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son görünme yolunu takip edebilirsiniz.
 

 WhatsApp’a Kilit Koymak

Eğer WhatsApp’taki mesajlarınızın başkaları tarafından okunmasından rahatsız oluyorsanız, bu uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz. WhatsApp Lock adındaki bu uygulama, WhatsApp’a girmeden önce her seferinde sizden şifre girmenizi isteyecek.
 

 PDF, ZIP, APK gönderin

WhatsApp’ta karşı tarafa dosya gönderebilmeniz maalesef mümkün olmuyor. Fakat Android cihazlar için bulunan Whats Packed 2 Ads uygulaması sayesinde, kullanıcılar birbirlerine dosya gönderebilecekler. Fakat uygulamanın kullanılabilmesi için her iki tarafın da aynı programı yüklemesi gerekiyor.
 

 Silinmiş mesajları geri getirin

WhatsApp’ta yanlışlıkla sildiğiniz ve sizin için önemli bir mesaj varsa, onu geri getirebilecek bir çözüm var: WhatsApp’ı silip tekrar yükledikten sonra eski mesajlar otomatik olarak tekrar yüklenecek.
 

 Kişiyi ana ekrana ekleme

Konuşmanın üstüne uzun süre bastığınızda karşınıza çıkacak olan pencereden “Sohbet kısayolu ekle” seçeneğini kullanarak, mesajlaştığınız kişiyi ana ekrana ekleyebilirsiniz.
 

 İnternet paketinizi koruyun

WhatsApp’ta arkadaşlarınızın gönderdiği resimler, otomatik olarak cihazınıza kaydedilmek üzere indiriliyor. Faturalı hat kullananlar için ay sonunda ekstra bir ücret ödememek için, gelen resimleri hangi ağ üzerinden indirmek istediğinizi seçebilirsiniz.
 

 Profil resminizi koruyun

Profil fotoğrafınızı isterseniz belirlediğiniz kişiler görebilir. Bunu yapabilmek için WhatsApp’a girip Ayarlar > Hesabım > Gizlilik yolunu takip edebilirsiniz.
 

 iOS’ta WhatsApp resimlerinizi fotoğraf albümünden silin

iOS’ta WhatsApp resimlerinizi görmek istemiyorsanız, Ayarlar > Resimler yolunu izleyerek WhatsApp’ın erişimini kaldırıp albümlerden WhatsApp’ı silebilirsiniz.
 

 Numara değişikliği

Cep telefonu numaranızı değiştirdiyseniz, WhatsApp’ı tekrar silip yüklemenize gerek yok. Ayarlar > Hesabım yolundan Numaramı Değiştir’i seçerek kolayca numarayı değiştirebilirsiniz.
1
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
1
0
0