• Anasayfa
  • Mobil
  • Windows 10'da Hareketli Arka Plan Nasıl Ayarlanır?

Windows 10'da Hareketli Arka Plan Nasıl Ayarlanır?

95
14
7
5
4
Windows işletim sistemiyle çalışan bilgisayarınızın masaüstü arka planından sıkıldınız mı? Peki arka planınızı hareketlendirmeye ne dersiniz?

Yıllar yılı değişmeyen Windows masaüstü artık kullanıcılar tarafından eleştiri alır hâle geldi. Görünüşü hoş olsun diye bir fotoğraf koyabildiğiniz Windows masaüstü arka planı, işlevsel olabileceği birçok iş varken hiçbir işe yaramayarak, var olan potansiyelinin arkasında kalıyor.

Steam üzerinde bulunan ve fiyatı sadece 8 TL olan Wallpaper Engine ise kullanıcıların Windows deneyimine adeta yepyeni bir soluk getiriyor. Döngüye giren (bittiğinde baştan başlayan) videoları masaüstü arka plan yapma mantığı ile çalışan Wallpaper Engine için Steam’in Atölye'sinde bulunan yüzlerce içeriği indirebilir ve arka planınız için ayarlayabilirsiniz.

Wallpaper Engine nasıl kullanılır?

Wallpaper Engine uygulamasını başlatın. Bunu yapmadan önce Steam'inizin açık olduğunu kontrol edin, açık değil ise Steam'i çalıştırın.

Uygulamanın üst kısmında bulunan Atölye'ye tıklayın. Karşınıza çıkacak olan ekranda yüzlerce sayfalık animasyon çeşidini görebilirsiniz. Buradaki sayfada dilediğiniz animasyonu indirmek için ise üzerine iki kez tıklamanız veya bir kere tıkladıktan sonra sağda açılan ekranda Abone Ol tuşuna basmanız yeterli.

Abone olduğunuz animasyonlar iner inmez, masaüstünüzün arka planındaki yerini hareketli bir şekilde alacaktır. Eğer ki farklı bir animasyonu masaüstü arka planınız olarak ayarlamak istiyorsanız, uygulamanın sağ üstünde bulunan Yüklenenler butonuna tıklamanız ve ardından açılacak olan menüde arka plan yapmak istediğiniz animasyonun üzerine bir kez tıklamanız yeterli.

Yukarıda verdiğimiz bağlantıda bulunan rehber ile Android bir cihazınızı ikinci ekranınız yapabilir ve Wallpaper Engine'ın çoklu ekran desteğiyle de sıradan masaüstünüzün dışında çalışma ortamınızı da gerçek anlamda şahane hâle getirebilirsiniz.

95
14
7
5
4
Emoji İle Tepki Ver
95
14
7
5
4