Cortana, Windows 10’la Birlikte Bilgisayarlara Geliyor

0
0
0
0
0
​Microsoft’un kişisel asistanı Cortana, bundan sonra Windows 10 ile birlikte bilgisayarlarda da yerini alacak. Cortana’nın tahmin edilenlerden çok daha akıllı olacağı belirtilirken, 21 Ocak tarihinde yapılan lansman sırasında masaüstü bilgisayarda çalışırken görüntülendi. 
Microsoft’un kişisel asistanı Cortana, bundan sonra Windows 10 ile birlikte bilgisayarlarda da yerini alacak. Cortana’nın tahmin edilenlerden çok daha akıllı olacağı belirtilirken, 21 Ocak tarihinde yapılan lansman sırasında masaüstü bilgisayarda çalışırken görüntülendi. 

Cortana’nın masaüstü versiyonunun yanı sıra mobil sürümünün de oldukça iyileştirildiği görülüyor. Microsoft’un güncellenmiş olan kişisel asistanına yeni arama kutusundan rahatlıkla ulaşılabilecek. Cortana sayesinde dosyalara, ayarlara, web adreslerine kolayca erişip bilgisayar içerisinde arama yapabileceksiniz.

Cortana’nın artık çeşitli espriler yapabildiği ve 7 dili daha desteklediği duyuruldu. Yani bundan sonra Cortana akıllı sesli bir makine olmaktan çıkıp insanlara daha yakın bir asistan rolüne girecek. Cortana’dan sevdiğiniz bir şarkıyı açmasını söyleyip, onun dışında çalışan her şeyi kapatmasını isteyebileceksiniz.Microsoft’un Windows 10 lansmanı sırasında Belfiore, Cortana’dan özel hayata yönelik tavsiyeler ve öneriler istemişti. Cortana da kendisine istediği konularda yardımcı olmuştu.

Microsoft’un yeni tarayıcısı Spartan da bundan sonra Cortana’yı destekleyecek. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0