Windows 10 Mobil Ödemede Güvenlik SIM Kartına Gerek Yok

0
0
0
0
0
Windows 10 Mobil Ödemede Güvenlik SIM Kartına Gerek Yok
Apple Pay, mobil ödeme sisteminde diğer Android tabanlı ödeme sistemlerine göre hızla yükseliyor. Apple ve Android mobil sistemin her dalında hızla yükselirken, Microsoft’un mobil çalışmaları mobil ödeme konusuna gelindiğinde biraz kısır kalıyor.

Apple Pay, mobil ödeme sisteminde diğer Android tabanlı ödeme sistemlerine göre hızla yükseliyor. Apple ve Android mobil sistemin her dalında hızla yükselirken, Microsoft’un mobil çalışmaları mobil ödeme konusuna gelindiğinde biraz kısır kalıyor. Windows Phone uygulaması olan Softcard, Google'un Verizon, AT&T ve T-Mobile tarafından üretilen mobile ödeme sistemlerini satın almasından sonra tamamen işlem dışı kaldı.

WinHEC'te yayınlanan bazı Powerpoint fotoğraflarına göre Windows 10’un telefonlar için Host Card’a benzeyen NFC ödemeler üzerine çalışmalar yaptığı bilinmekte. Bunun anlamı, Windows Phone yüklü telefonlarda NFC için özel bir SIM karta ihtiyaçı yok. Android kullanıcılarının gizliliği sağlamak için özel bir SIM kart kullanmaları gerekiyor. Windows Phone, bunun için özel bir uygulamaya gerek duymayacak.

Microsoft şimdiden Amex, Visa ve Master Card ile anlaştı. Buralara yeni yeni el atan Microsoft'un Apple ve Android'le baş edebilmesi için daha çok çalışması gerekiyor. (yalnız videoyu Gerçek Kesit tadında yapmışlar)
 


Kaynak: PhoneArena

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0