Windows 9, Microsoft’u Alt Üst Edecek

2
0
0
0
0
Windows 9, Microsoft’u Alt Üst Edecek
Windows 9’un çıkış tarihi olarak daha önce size 2015 yılının Nisan ayı konuşuluyor demiştik. Nasıl olacak, nasıl kullanılacak gibi soruları henüz hiçbirimiz bilmiyor olsak da Microsoft yayınladığı iş ilanları ile bunun sinyalini vermeye başladı.
Windows 9’un çıkış tarihi olarak daha önce size 2015 yılının Nisan ayı konuşuluyor demiştik (işte bu yazıda dedik). Nasıl olacak, nasıl kullanılacak gibi soruları henüz hiçbirimiz bilmiyor olsak da Microsoft yayınladığı iş ilanları ile bunun sinyalini vermeye başladı. (Windows tepetaklak olacak)

İş ilanlarından yapılan çıkarıma göre; ki bunu biz yapmıyoruz, yazılım mühendisleri ve Microsoft’un eski çalışanları yapıyor; Microsoft Win32 klasöründe yer alan kaynak kodları değiştirmenin peşinde. (Yani bambaşka bir şey ile karşılaşabiliriz)

Yayınlanan iş ilanında, yüksek kaliteli mimariyi, Windows’un yüksek seviye kullanıcı arayüzüne entegre etme sorumluluğundan söz edilmiş. Ayrıca kritik kararlar verebilecek, eski kaynak kodlarını XAML olarak güncelleyip değiştirebilecek birilerini arıyormuş Microsoft. Kullanıcı arayüzünün ne kadar kullanışlı ve stabil olduğuna da geliştiricinin kendisinin karar vereceğini söylüyor aynı ilanda.

Ayrıca üst düzey kullanıcı arayüzü deneyiminden söz edilen bu ilan için Microsoft, “anneniz bile çalıştığınız projeyi basitçe anlayabilmeli” cümlesi geçiyor ki bu da Windows 9’un son derece basit ve kullanışlı olması için çalışıldığını gösteriyor.
 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0