Android Uygulamaları Windows Phone'a Gelebilir

0
0
0
0
0
Android Uygulamaları Windows Phone'a Gelebilir
Tom Warren'ın söylediğine göre Android uygulamaları Windows Phone'a aktarılabilir.
Windows Phone 8.1'in çıkmasından kısa bir süre önce The Verge'ün baş editörlerinden biri olan Tom Warren Windows Phone'da Android uygulamalarını çalıştırmaya yönelik hazırlıkların yapılabileceğinden bahsetmişti. Bu sözleri ile birlikte epeyce dikkat çeken Tom Warren şimdi ise Nokia X'in çıkması ile birlikte Android uygulamalarının Windows Phone'da çalışmasının neredeyse kesin olduğunu söyledi.

Tom Warren bu sözlerinde haklı gibi görünüyor. Hatta ilerleyen zamanlarda Android uygulamaları direkt olarak Windows Phone'da çalışabilir bile. Windows Phone kullanıcıları en büyük sorunu olan iOS veya Android'te ki uygulamaların Windows Phone'da olmama sorunu böylelikle çözülebilir. Ancak diğer yandan eğer direkt olarak Android uygulamaları Windows Phone'da çalışırsa markanın değeri de düşebilir. Neticesinde Android platformunda milyonlarca uygulama bulunuyor ve bu uygulamalar arasında zararlı uygulamalar da bulunuyor. Android işletim sisteminin bu konu da ki en büyük sıkıntısı da bu muhtemelen. Android platformuna uygulama yüklediğinizde kısa bir onay sürecinden geçiyor ve genellikle tüm uygulamalar onaylanıyor. Hal böyle olunca zararlı uygulamalar da yayına giriyor.

Aynı sorunun Windows Phone'da olması can sıkıcı bir durum olabilir. Diğer yandan Windows Phone'da ki uygulama sıkıntısı böylelikle kökten çözülebilir ve aynı zamanda Android geliştiricileri için daha büyük bir kitleye ulaşma şansı da ortaya çıkabilir. Bakalım Tom Warren'ın iddaası gerçekleşecek mi merakla bekliyoruz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0