Lumia 830, Yerini Lumia 840'a Bırakacak

0
0
0
0
0
Geçen sene Eylül ayında Nokia adıyla tanıtılan Lumia 830 raflardaki stoğu tükendikten sonra yeniden üretilmeyecek ve yerini Microsoft markası altında Lumia 840'a bıracak.
Zamanın efsane markası Nokia'nın mobil cihazlarını Microsoft'a devretmesinin ardından Lumia cihazları Nokia adı yerine Microsoft adıyla piyasaya sürülmeye başlamış ve birçok kişiyi de istemsiz üzmüştü. Tabii bu üzüntü kötü manada değil, Nokia adını artık görememekten kaynaklanan bir üzüntü olmuştu.

Şu anda piyasada Nokia markasını kullanarak satışta olan Lumia 830 ise stokları tükendikten sonra yeniden üretilmeyerek yerini Microsoft markasıyla yeni modeli olacak Lumia 840'a bırakarak Nokia'nın Microsoft'a dönüşmesinin devamını getirecek.Teknik özellikler bakımından pek detay bilinmiyor olsa da 13-14MP PureView özellikli arka kamera, 5MP de ön kameraya sahip olacağı, işlemci konusunda yeni ve gelişmiş bir işlemci barındıracağı söyleniyor. Ayrıca tıpkı Lumia 830'da olduğu gibi 5 inç bir ekranla geleceği söyleniyor. Bir de çift simkart desteği sunacağı da söylentiler arasında olan Lumia 840'ın kısa süre içerisinde tanıtılması bekleniyor.

Kaynak: NPU
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0