Microsoft, Windows Phone İçin Yedekleme Uygulamasını Yayınladı

0
0
0
0
0
Microsoft, Windows Phone platformu kullanıcıları için mesajlarını ve rehberini yedekleyebileceği yeni bir uygulama çıkardı."contacts+message backup" adlı uygulama ile WP kullanıcıları artık birinci elden yedekleme yapabilecekler.
Bilgi tasşıyan teknolojik aletlere sahipseniz periyodik olarak yapmanız gereken en önemli şeylerden biri veri yedeklemesidir. Yaşanabilecek bir sorunda, bozulma durumlarında ortaya çıkacak veri kayıpları bazı zamanlarda çok ciddi sorunlar çıkarabilir.

İşte bu sebeple backup dediğimiz yedekleme işlemini arada sırada yapmak gerekir. Bu tabiki telefonlarımız için de geçerli. Özellikle rehber ve mesajlar için uyguladığımız yedeklemelerde rom kullanıcıları ise tüm verilerini yedeklerler. (Yedeklemeyenler de ne olur ne olmaz bu işlemi yapmalı)Şimdi ise Microsoft'un kendisinin Windows Phone Store'a eklediği "Contacts + Message Backup" uygulamasıyla WP kullanıcıları emin ellerde backup yaparak bu verilerini yedekleyebilecekler.

Kişilerin, SMS ve MMS mesajlarının yedeklenebildiği bu uygulama maalesef sadece bu üç veriyi yedekleyebiliyor. Ancak yedekleme ve geri yükleme konusunda oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim.Fakat bazılarnın pek de hoşuna gitmeyecek bir şartı var. SD kart'a sahip olmak. Windows 8.1 üzerinde çalışan bu uygulama zorunlu olarak SD kart istemekte. "Ne alaka?" diyenleriniz olursa hemen açıklamasını da yapmış olalım. Sonuçta yedeklemenizi yedekleme yaptığınız cihazda tutarsanız veri kaybı yaşanma durumunda sizin yedeğiniz de gideceği için bir anlamı olmayacak. Bu sebeple SD karta veya USB ile başka bir cihaza veri aktarma dışında bir yedekleme yapmak saçma bir iş olacaktır.

Boyutunun 1MB'tan bile az olduğu bu uyguşama SD karta sahip olan ve Windows 8.1 yüklü her cihazda çalışabiliyor.

Siz de bir WP kullanıcısı iseniz ve cihazınız SD kart destekliyorsa bu uygulamayı kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim.
 
 Contacts+Message Backup Uygulaması İndir

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0