Microsoft'tan Windows 10 Mobil Cihazlara Yeni Harita Uygulaması

1
0
0
0
0
Microsoft'un geliştirilmiş özellikli harita uygulaması mobil cihaz ortamında görücüye çıktı ve ilk görüntüleri geldi.
Windows 10'un en büyük özelliklerinden biri de evrensel uygulamaları (yani hem masaüstünde hem de mobil cihazlarda çalışan uygulamaları) desteklemesi.

Microsoft'un Windows 10 için olan harita uygulaması ''Map app'' de evrensel diye tabir ettiğimiz bu uygulamalar arasında. Bugün ortaya çıkan görüntüler de, her iki platformda çalışabilen Map app'in mobil versiyonuyla alakalı.  

Tahmin edebileceğiniz gibi Map app, sokak ve uydu görüntülerine, yerel arama verileri ve sesli komut özellikli navigasyona sahip. Ayrıca uygulama ''Bing Maps'' ve Nokia'nın ''HERE'' haritalarının harmanlanmış parçalarını da taşımakta.

  

Uygulama ile işyerleri ve ulaşım detayları hakkında bilgiler edinebilirsiniz (yer tarifi ve kişi bilgileri gibi), ayrıca ''Yelp''ten fotoğraflar ve önizlemeler de görebilirsiniz. Ayrıca uygulama size restoranlarda rezevaryon yapma imkanı da sağlamakta. Tatile, seyahate gittiğiniz zaman konumunuzu kullanan uygulama size yakınınızdaki yemek yenebilecek yerleri ya da mağazaları da konumları ve faaliyet raporlarıyla sunacak.

Navigasyon arayüzü, Nokia'nın ''HERE''ından hız sınırı uyarısı ve gündüz gece modları gibi özellikler barındırmakta. Bir diğer güzel özellik ise, telefonunuzun belleğine kaydedeceğiniz harita bölgeleri sayesinde, herhangi bir hücresel veri -hatta telefon sinyali- olmaksızın uygulamayı kullanabilirsiniz.  

              

Son olarak Microsoft masaüstünde Windows 10 deneme sürümü olanları da unutmuş değil. Haritalar zaten bu kullanıcılar için mevcut durumda ve bugün gelen güncelleme ile tıpkı Bing'in ''Streetside'' özelliği gibi 3D şehir görünümü bulunmakta (bu özellik bir nevi Street View'un Microsoft versiyonu). 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0