Snapchat Avukatları Rudy Huyn'u Tehdit Etti!

0
0
0
0
0
Windows Phone platformunda olmayan uygulamalar için yaptığı istemciler ile WP kullanıcılarının 1 numaralı geliştiricisi olan Rudy Huyn, Snapchat avukatları tarafından tehdit edildi.
Bildiğiniz gibi Windows Phone kullanım açısından oldukça kolay ve kullanışlı, aynı zamanda ekonomik modelleriyle tercih edilmekte. Fakat Apple ve Android cihazlarının elinde tekelleşen bu mobil platformda şu anda pek de fazla varlık gösteremiyorlar.

Windows 10 ile beraber büyük bir atılım yapması beklenilen bu Microsoft'un mobil platformunun en büyük eksiği ise uygulama sayısı.Aslında her gün gittikçe artan uygulama ve oyunlara rağmen Android ve iOS platformuna getirilen birçok uygulamanın WP'de olmaması, ya da yıllar sonra getirilmesi bu konudaki en büyük sıkıntı olarak göze çarpıyor.

Şirketlerin WP tercihini sona bırakması ya da kullanmamasının sebebi ise hem pazarın oldukça düşük olması hem de Windows için yapılması gereken kodlamanın iOS ve Android'e göre çok daha karmaşık ve zor olması olarak gösteriliyor.

Tam bu noktada Snapchat'in CEO'su olan Evan Spiegel'e göre Windows Phone platformu küçük market oranı nedeniyle değersiz görülerek bu platforma Snapchat getirilmiyor.Ancak Windows Phone kullanıcıları arasında efsaneleşen Rudy Huyn, bu platforma üstün becerileri sonucunda kattığı Instagram (6tag), Vikipedi (Wikipedia), Vine (6sec), Tinder (6tin), 9gag ve Dropbox (CloudySix for Dropbox) gibi birçok uygulama sayesinde günümüzün en çok kullanılan fakat WP platformunda bulunmayan uygulamaları Windows Phone kullanıcılarına sunmuştu.Özellikle o kadar uğraşmasına rağmen ücretsiz olarak bu platforma getirdikleri uygulamalar ile ön plana çıkan Huyn'un son marifeti olan Snapchat'teki "Discover" özelliğini getirdiği 6discover uygulaması nedeniyle başı derde girmiş.
 


Bu uygulama sonrası Snapchat avukatları tarafından tehdit edilen Rudy, bunu Twitter üzerinden yayınlayarak yaptığı uygulamanın aslında Snapchat kullanım oranını direkt olarak arttırdığını söyleyerek kendini savundu.
 

Bu olayın açığa çıkması sonrası WP kullanıcıları tarafından oldukça tepki alan CEO Spiegel'den herhangi bir açıklama gelmedi.

Ayrıca daha önce 6snap adıyla Windows Phone'a getirdiği Snapchat istemci uygulaması da yine bu tarz konular nedeniyle geri çekilmek zorunda bırakılmıştı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0