Windows 10 Mobil Cihazlarında Tek El Klavye Özelliği Tanıtıldı

0
0
0
0
0
Windows 10 Mobil Cihazlarında Tek El Klavye Özelliği Tanıtıldı
Windows 10 yeni teknik önizleme güncellemesi ile büyük ekran telefon kullananların klavye kullanım sıkıntılarına çareyi buldu.
Windows 10 teknik önizlemesi yayınlandığından beri güzel yenilikler gelmeye devam ediyor. Daha öncede size bu ve bu haberlerimizde bu özelliklerden öne çıkanları yazmış, detaylı bilgileri de vermiştik.

Microsoft o kadar fazla yeni özellik getirmiş durumdaki çok kullanışlı bir şey gözümüzden kaçmış. Bu özellik de tek el kullanımı için geliştirilmiş klavye

Tek el kullanım için geliştirilmiş klavye sadece geniş ekranlı telefon ve tabletlerde bulunmakta. Örneğin 6-inç ekranlı Nokia Lumia 1520 kullanıcıları bu klavyeden yararlanabilir. Ancak 4.5-inç ekranlı Lumia 635 kullanıcıları için bu durum söz konusu değil (sırf bu iki modeli kitlenmeyin, örnekleme amaçlı kullandık).

Windows 10 mobil cihazınızda bu özelliği aktif etmek için yapmanız gerekenler oldukça basit;

Herhangi bir uygulamada klavyenizi açın

'&123' yazan tuşa basılı tutun

Çıkan menüde klavye ikonunu seçin

İstediğiniz klavye ayarına göre tercihinizi yapın (full, sol ya da sağ)

Özellikle büyük ekranlı telefon kullanıcıları için bazen bir kabusa dönüşen tek elle yazma olayına pratik bir çözüm getiren bu yeni özelliği kullanmak işte bu kadar basit. Tek el kullanım için geliştirilmiş klavye ile ilgili aşağıdaki videoda da özelliğin nasıl aktif edildiğini ve kullanıldığını görebilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0