Windows 10 Mobilin Yeni Teknik Önizlemesinden Detaylar

0
0
0
0
0
Windows 10 mobil platformuna gelen yeni teknik önizlemede bulunan küçük detayları sıraladık.

Windows 10 mobilin ikinci teknik önizlemesi yayınlandı ve yeni önizlemede değişen pek çok şey dikkat çekmekte. 

Dağıtımına başlanan Windows 10'a daha önceden yine bir teknik öznizleme sürümüyle Yapı 10051 güncellemesi de gelmişti. Mail ve Takvim uygulamalarının ve özellikle Spartan'ın resmi olarak Windows 10 mobil cihazlara gelmesi gibi yeniliklerle dikkat çeken Yapı 10051, yine de pek bekleneni verememişti (Yapı 10051 ile ilgili detaylı haberimize buradan ulaşabilirsiniz).

Eski önizleme sürümü ile bazı hataları düzeltmiş olan Windows 10'un yeni önizlemesinde de öne çıkan yeni özellikler bulunmakta.

Bazı büyük değişikliklerin yanında, pek fazla dikkat çekmeyen ancak önemli olan birkaç özellikle de bulunmakta.

Bizde bu küçük değişiklikleri sıraladık. İşte yeni Windows 10 teknik önizlemesi ile gelen küçük -pek bilinmeyen- değişiklikler;

  • Tüm ayarlar başlat ekranına kısayol şeklinde atanmış durumda, tıpkı 8.1 GDR2'de olduğu gibi.
  • Çoklu işlem kullanıcı arayüzü değişmiş durumda. Bu olayda kullanılan kaydırma işlemi tam tersi olmuş durumda (tıpkı iOS'da olduğu gibi soldan sağa doğru kaymakta).
  • Uygulama arkaplan özelliği sayesinde, bir işlem üzerindeyken çıktığınız uygulamaya çoklu panelden döndüğünüzde, tekrar kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.
  • Mesaj uygulamasında çoklu sekme özelliği artık bulunmamakta. Yani farklı kullanıcılarla mesajlaşma yaparken her birine farkı sayfadan (sekmeden) geçiş yapmanıza artık gerek yok.
  • Batarya ömrünü koruma adına da küçük bir değişim bulunmakta. Batarya koruma, artık size cihazınızda gereksiz şeyleri kapatarak batarya sürenizi uzatma adına özelleştirilmiş bir sistem sunmakta. Bu sistem ile bataryanızın çabuk bitmesine sebep olan şeyleri %60 oranında düşürebiliyor, böylece bataryadan daha fazla verim alıyorsunuz.
  • Ayrıca ekranda kaydırarak açılan ''ekran ayarları'' kısmında tam da birçoğumuzun beklediği gibi parlaklık ayarı bulunmakta.
  • Diğer küçük değişimlerin çoğu Metro 2.0 arayüzünde ayarlar kısmında bulunmakta.


 


 

Bizim yeni teknik önizlemede gözümüze çarpan küçük değişiklikler bu şekilde. Sizde gördüğünüz değişiklikleri bizimle paylaşabilirsiniz. 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0