Windows Phone Artık Android Uygulamaları Çalıştırabilecek

1
0
0
0
0
Windows Phone platformunun sonraki sürümleri için Android uygulamalarını bir emülatör üzerinde çalıştıracağına dair bazı söylentiler mevcuttu. Bu söylentiler gittikçe güçleniyor.
Windows Phone platformunun sonraki sürümleri için Android uygulamalarını bir emülatör üzerinde çalıştıracağına dair bazı söylentiler mevcuttu. Bu söylentiler gittikçe güçleniyor.

Firmaya yakın kaynakların vermiş olduğu bilgilere göre Windows Phone platformu Android uygulamaları destekleyecek. Bunun için kesin bir tarih verilmese de Windows Phone 10 veya bir sonraki sürümde gerçekleşeceği yapılan tahminler arasında.

Kaynaklar Windows Phone ekosisteminin geleceğinin bu destek sonrasında biraz daha net bir şekilde görülebileceğini düşünüyor. Destek sadece Windows Phone değil Windows platformu için de gelecek ve aynı zamanda pek çok üst düzey yönetici bu kararı desteklemekte.Daha önceleri BlackBerry 10 işletim sistemi de Android uygulamalarına destek veriyordu. Yani aslında bu bir ilk değil. Fakat geliştiricler yerleşik uygulama geliştirmek yerine Android uygulamaları platform için optimize etmeyi tercih ediyor. Aynı durum Windows Phone içinde geçerli olacak.

Windows Phone mağazasını zenginleştirmek istiyor ve buna yönelik olarak önemli yatırımlar yapmakta. Diğer taraftan ise Windows Phone mağazasında uygulama eksikliği de giderilmiş olacak.

Android platformu açısından ise bu gelişme önemli bir ünvan kazandıracak. Bunun yanı sıra Android uygulamaları üç büyük mobil platformda resmi olarak desteklenmiş olacak. Bu da teknoloji dünyasında bir ilk olduğu anlamına gelmekte. Böyle bir adım atıldığı taktir de Windows Phone kullanıcı sayısında ise ciddi bir artış olacağı bekleniyor. BlackBerry ve Windows Phone kullanıcı sayısı şimdilik düşük bir oranda olsa da, reklam gelirleri açısından bir kullanıcının bile önemi çok fazla.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0