Windows Phone'un Pazar Payındaki Düşüşü

0
0
0
0
0
IDC'nin, 2014 yılının ilk çeyreğinde yaptığı pazar araştırmasına göre, Android ve iOS'a göre Windows Phone'larda belirgin bir düşüşün yaşandığı ortaya çıktı.
IDC'nin 2014 yılında yaptığı pazara yönelik araştırmasına göre, Android ve iOS'un artış yaşadığı üç aylık dönem içerisinde Windows Phone'un kan kaybettiği gözlemlendi.
 

 Android Resmen Tecavüz Etmiş

Şirketin Nisan-Haziran dönemini kapsayan sonuçlarına göre %84.7'lik pay dilimiyle Android başı çekiyor. Bu dönem içerisinde 255 milyonun üzerinde Androidli cihaz satışı gerçekleştirilirken, işletim sisteminin geçen yıla göre %33.3 oranla artış sağladığı açıklandı.
 

 iPhone'da da Artış Var

iOS ise pazar payına göre düşüş yaşasa da satış adedinin geçen yıla göre 4 milyon üstüne çıkmış. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde 31.2 milyon adet iPhone satılırken, bu yıl ki rakam 35.2 milyon olarak açıklandı. Bu artışa rağmen pazar payının %13'ten %11.7'ye gerilediği belirtildi.

 Windows Phone Aşağılarda

Windows Phone'da ise durumlar daha kötü; hem satış adedi hem de pazar payında düşüş yaşandı. Pazarda %8.2'den %7.4'e gerileyen Windows Phone'un satış miktarı da %9.4 azaldı. Yakın zamanda piyasaya çıkacak olan iPhone 6 ve Galaxy Note 4'den sonra WP'nin rakamlarda daha ne kadar aşağılara düşeceği şimdiden merak konusu.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0