Windows XP İşletim Sistemli Telefonları Görmüş müydünüz?

2
0
0
0
0
​Akıllı telefonlar artık günlük hayatımızın olmazsa olmazları. 5-6 yıl öncesine gittiğimizde (iphone, Motorola, Nokia gibi şirketleri bir kenara bırakırsak) birçok firmadan farklı çözümler geliyordu. ITG xpPhone ve ViewSonic VCP08 ismindeki iki model, Windows XP işletim sistemi üzerine oturtulan telefonlardı.
Akıllı telefonlar artık günlük hayatımızın olmazsa olmazları. 5-6 yıl öncesine gittiğimizde (iphone, Motorola, Nokia gibi şirketleri bir kenara bırakırsak) birçok firmadan farklı çözümler geliyordu. ITG xpPhone ve ViewSonic VCP08 ismindeki iki model, Windows XP işletim sistemi üzerine oturtulan telefonlardı.
 
ITG xpPhone’da Microsoft Office gibi uygulamalar ve işletim sistemlerine has oyunlar bulunuyordu. (Solitaire gibi) 4,8 inçlik dokunmatik ekranı ve fiziksel klavyesi vardı. AMD tarafından hazırlanan mobil işlemcisi, 1 GB RAM, 64 – 120 GB kapasiteleri ve normal boyda USB girişi bulunuyordu.
 
ViewSonic de ise 4,3 inç ekran, fiziksel klavye, Intel’in ULV işlemcisi, 512 MB RAM, 2MP kamera, 8 GB dahili hafıza ve microSD kart desteği bulunuyordu.
 
Bahsettiğimiz iki firma hala telefonlar üzerine çalışmalar yapmış olsalar da, bu denemeler hafızalarda kalmaya devam edecek.2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0