• Anasayfa
  • Mobil
  • Xiaomi, MIUI'daki Sinir Bozucu Reklamları Kaldıracak

Xiaomi, MIUI'daki Sinir Bozucu Reklamları Kaldıracak

43
4
3
2
1
Bir Xiaomi yetkilisi tarafından yapılan açıklamaya göre arayüzdeki kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyen reklamlar kaldırılacak.

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, müşterilerilerine uygun fiyatlı olarak yüksek teknoloji ürünleri sunmaktadır. Şirket, yazılım geliştirme konusunda yeterli bütçeyi sağlamak için Android işletim sistemi üzerine kurduğu MIUI arayüzünde kullanıcılara reklamlar gösteriyor. Bu sayede hem tüketiciler uygun fiyatlı olarak telefonlara ulaşabiliyor, hem de şirket satışlarından daha yüksek gelir elde edebiliyor.

Xiaomi kullanıcıları, cihazları uygun fiyatlı olarak aldıklarından reklam gösterilmesinden büyük rahatsızlık duymuyor ancak bazı reklamlar kullanıcı deneyimini etkileyebiliyor. Xiaomi Ürün Direktörü Wang Teng Thomas, Weibo üzerinden yaptığı açıklamada MIUI arayüzündeki kullanıcıları rahatsız eden bazı reklamların kaldırılacağını duyurdu. Fakat tüm reklamlar değil yalnızca kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyen reklamlar kaldırılacak.

Wang Teng Thomas, yakın gelecekte MIUI arayüzüne aşağıdaki bazı özellikleri getirmeyi planladıklarını da belirtti;

  • WeChat / QQ konuşmalarında kayıt alma imkanı.
  • Resim, fotoğraf, mesaj ya da diğer dosyalar için içindekilerin üç gün içinde otomatik olarak silindiği bir çöp kutusu.
  • Küçük boyutlu bazı içeriklerin görüntülenmesini kolaylaştıracak bir büyüteç.
  • 12 saat boyunca okunmayan bildirimlerin yeniden görüntülenebileceği bir bildirim kutusu.
  • Yalnızca SMS ve Telefon uygulamalarının kullanılabildiği bir Ultra Güç Tasarrufu modu.
  • Takvimde bir gün içindeki farklı olaylar için program ve uyarılar.

Xiaomi, kullanıcılarından yukarıda listelenen altı özellikten en çok görmek istedikleri üç özelliği seçmesini istiyor. En çok oy alan ilk üç özellik, MIUI’ın Çin versiyonuna eklenecek. Ancak bu özelliklerin global sürüm için yayınlanıp yayınlanmayacağı tam olarak bilinmiyor. Bununla birlikte bu özelliklerin MIUI 10 için mi yoksa MIUI 11 için mi geliştirileceği sorusu da şu an için havada duruyor.

Kaynak : https://www.xda-developers.com/xiaomi-remove-obnoxious-ads-miui-add-new-features/
43
4
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
43
4
3
2
1