Xiaomi Yöneticisi: Mi Mix 4'ün Kablosuz Hızlı Şarjı, 20 W'tan da Güçlü Olacak

28
6
3
0
0
Xiaomi'nin yeni akıllı telefonunda dikkate değer ölçüde güçlü bir kablosuz hızlı şarj teknolojisini kullanabileceği, şirketin en yetkili isimlerden birisi tarafından açıklandı.

Akıllı telefon sektörü geliştikçe kablosuz şarj teknolojilerinin daha da ileri gittiğine şahit oluyoruz. Gelişen bu teknoloji sayesinde cihazlarımızın bataryalarını herhangi bir fiziksel kablo takmadan temassız ve hızlı bir şekilde doldurabiliyoruz.

2019 yılı içerisinde piyasaya süreceği son amiral gemisi modeli akıllı telefonunu tanıtmaya hazırlanan Xiaomi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu sırada ise bazı detaylar internet ortamında açığa çıkıyor.

mi mix 4

Çinli teknoloji devinin içerisinde bulunduğumuz yılın 4. çeyreğinde lanse edeceği Mi Mix 4'ün Qualcomm'un Snapdragon 855 veya Snapdragon 855+ yonga setlerinden birisine sahip olacağı söyleniyordu.

Bugün ortaya çıkan bir bilgi ise cihazın kablosuz hızlı şarjının beklenenden daha hızlı olabileceğini ortaya koyuyor zira Xiaomi'nin Ürün Müdürü Wang Teng, kendisine yöneltilen "Xiaomi Mi Mix 4'ün kablosuz hızlı şarjı Mi 9'dan hızlı olabilir mi?" sorusuna "Öyle olacak gibi gözüküyor. Cihazın şarj teknolojisi dört gözle beklemeye değer" cevabını verdi.

kablosuz şarj

Xiaomi'nin en yetkili isimlerinden Wang Teng tarafından kurulan bu cümleler doğrultusunda Mi Mix 4'ün kablosuz hızlı şarj teknolojisinin en az 20 W değerine sahip olabileceği söylenebilir. Bunun sebebi ise Teng'in de bahsetmiş olduğu Mi 9'un kablosuz hızlı şarj teknolojisinin 20 W değerinde çalışması.

Xiaomi'nin yeni amiral gemisini Ağustos ayında tanıtılabileceği söylentilerinin ortaya çıkmasıyla Mi Mix 4 için Xiaomi hayranları arasında oldukça meraklı bir bekleyiş başlamış durumda. Ne var ki cihazın Ekim ayında tanıtabileceği ihtimali üzerinde daha çok duruluyor.

Kaynak : https://www.gizchina.com/2019/07/28/xiaomi-mi-mix-4-wireless-flash-charge-may-exceed-20w/
28
6
3
0
0
Emoji İle Tepki Ver
28
6
3
0
0