Beklenen Telefon: Xperia Z3 Compact

1
0
0
0
0
Aslında Sony Xperia Z2 Compact beklenirken Xperia Z3 Compact'ın görüntülerinin piyasaya düşmesi, ürünü bekleyen kullanıcılarını heyecanlandırdı.
Xperia Z2 Compact henüz piyasaya düşmeden Z3 Compact'ın görüntülerinin sızması, ürünü bekleyen kullanıcıları tarafından heyecanlanla karşılandı. Daha Xperia Z2 Compact piyasadaki yerini almadan Z3'ü beklemek biraz abes kaçabilir, ama bu durum yinede ürünü incelemeyeceğiz anlamına gelmiyor. (bundan sonra böyle, birkaç ay sonra iPhone 7'yi incelersek şaşırmayın)
 

 Sony Xperia Z3 Compact'ın Özellikleri

Söylentiler üzerine konuşacak olursak ürünün 4.6 inç ekrana ve 20.7 MP Exmor RS sensöre sahip olacağı düşünülüyor. Ayrıca 3 GB RAM ve dört çekirdekli Snapdragon 801'e sahip olacak ürün, tasarımsal olarak Sony Omnibalance çizgisinden sapmayacak. Ürünün sızan görüntülerinden yola çıkıldığında  126.98 x 64.9 boyutlarında olacağını da söyleyebiliriz. 

Full HD ekran içermesi beklenen ürünün ekranı 319 ppi yerine 479 ppi olacak. Z1 Compact'ın 4.3 inç ve 720p ekrana sahip olması düşünüldüğünde Sony'nin bu üründe biraz daha üstüne katabileceğini söyleyebiliriz. (ppi/pixels per inch: dijital görüntüleme araçlarında, görüntü hassasiyetini ifade etmek için kullanılan bir kavramdır)


 

 Sony Xperia Z3 Compact'ın Fiyatı

Öncelikle şunu söylemekte fayda var; Sony'nin çıkardığı Compact, aslında Xperia Z serisinin minyatürleştirilmiş bir versiyonu, yani bir amiral gemiden farksız. Hatta Samsung ya da HTC'nin mini telefonlarıyla kıyaslandığında çok üstün özelliklere sahip olacağını söyleyebiliriz. Tüm bunları baz alacak olursak, yabancı editörlerin Amerika'da 550$'dan satılması öngörülen ürünün fiyatının ülkemizde yaklaşık 2350 TL civarında olmasını bekleyebiliriz.
 

 Sony Xperia Z3 Çıkış Tarihi

Ürünün satışa sunulacağı tarihle ilgili çeşitli spekülasyonlar var. IFA 2014'te Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact'ın bir arada çıkacağı söylentileri ortalarda doluşsa da daha Z2 Compact piyasaya düşmeden ürünün çıkmasını beklemek, hayal kırıklığına sebep olabilir.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0