Yandex'ten İstanbula Özel Ramazan Sayfası

2
1
0
0
0
Yandex, 11 ayın sultanı Ramazan Ayı için İstanbul'a özel sayfası hazırladı.
Rus arama motoru Yandex, Türkiye pazarına giriş yaptığı tarihten bu ülkemize epeyce yatırım yapıyor. Yandex şimdi ise 11 ayın sultaın Ramazan için yeni bir sayfa hazırladı. Şuan için bu sayfa şuan için yalnızca İstanbul'a özel ancak belki de ilerleyen zamanlarda İzmir ve Ankara gibi metropol şehirlerde de bu uygulama aktif edilebilir.Şuan için Yandex'ten resmi bir açıklama gelmese de böyle bir ihtimalin yüksek olduğunu düşünüyorum.

Yandex'in Ramazan sayfası ile gerçekten çok kullanışlı olmuş. Ramazan ayı boyunca İstanbul'da ki belediyelerin düzenlediği iftar yemekleri veya eğlenceleri bu sayfa üzerinden  rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Üstelik etkinliklerin saatleri ve detaylı adreslerinin yanı sıra etkinliğin yapılacağı yer Yandex Maps üzerinde de görünüyor. Özellikle Yandex Maps üzerinden hızlı bir şekilde yol tarifi alarak etkinliklerin yerini öğrenmek gerçekten çok kullanışlı bir özellik.Üstelik sol tarafta yer alan kategoriler sayesinde ise kendinize en uygun etkinliği de bulabiliyorsunuz. Örneğin iftar yeri arıyorsanız sol tarafta yer alan "İftar Yerleri" seçeneğine tıklarsanız yalnızca iftar yemeği olan yerleri göreceksiniz. Yandex'in yapmış olduğu bu Ramazan sayfası sayesinde kendinize en uygun ramazan eğlencesini seçebilirsiniz. Üstelik Yandex Maps sayesinde size en yakın olan yerin tarifini de kolaylıkla alabilirsiniz. Gerçekten güzel bir uygulama olmuş gerçekten. Umarız Yandex yakın zaman içerisinde İstanbul dışında ki iller için de bu tarz bir uygulama gerçekleştirir.

Yandex'in Ramazan sayfasına buradan ulaşabilirsiniz:
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0