Sulu Boya Yeniden Kalbimizi Çalmaya Geliyor

0
0
0
0
0
Sulu Boya Yeniden Kalbimizi Çalmaya Geliyor
Çocukluğumuzun renkli kısımlarında kalan sulu boya tekniği Evil Mad Scientist firması ile tekrar hayatımızda önemli ve güzel bir yer almak için geliyor, üstelik daha zahmetsiz ve daha teknolojik.
İlköğretimdeki resim derslerinde yapmaya çalışırken üstümüzü batırdığımız, fırçanın suda bıraktığı boya artıklarının oluşturduğu renklerle ‘’Bu benim içeceğim’’ diye sözüm ona kendimizce arkadaşlarımızı kandırdığımız suluboya tekniği için Evil Mad Scientist adlı teknoloji firması özel bir yazıcı geliştirdi. WaterColorBot adlı ürün, suluboya tekniği ile baskı yapabilen, plotter (özellikle çizim ve grafik çıktılarının alınmasında kullanılan büyük boyutlu yazıcı tipi) mantığında işleyen bu ürün, sanatçılara ilham kaynağı olabileceği gibi meraklılarına, çocukluğuna dönmek isteyenlere, hep yapmak istemiş ama titiz annesinin izin vermemesinden ötürü içinde kalmış kişiler için de oldukça güzel bir çalışma.

Çok afilli çizimler yapamasa da basit çizimleri yapabilen, çıktısının alınmasını sağlayan bu ürün, oldukça eğlenceli görünüyor. İzlemesi bile insanı cezbediyor. 
 
Gerçek zaman ayarı da olan bu üründe, istersek dijital ortamda attığımız fırça darbelerini eş zamanlı kağıt üzerinde de görmemizi sağlıyor.
 
Çizim yapmaya hazır bir şekilde dünyanın pek çok yerinde kırtasiyelerde, büyük süper marketlerde kolaylıkla bulunabilen bu ürün, 295 dolarlık fiyatıyla oldukça dikkat çekici.
 
Aşağıdaki videodan WaterColorBot aracılığıyla yapılan örnek bir çalışmayı izlemeniz mümkün.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0