3D Grafikleri İyileştirecek Vulkan API Geliyor!

0
0
0
0
0
Google, 3D grafikleri daha iyi hale getirmek amacıyla Vulkan API'ı çıkartacak.
Google Play'de ne kadar çok yüksek grafikli oyun bulunursa, geliştiriciler de geri kalmamak amacıyla oyunlarını o kadar çok geliştirmeye çalışıyor. Özellikle 3D grafiklere sahip olan oyunların geliştiricileri, bu geliştirmeleri genel olarak kullanıcıların sahip olduğu tabletlerin özelliklerine göre yapmaları çok önemli.

Geçen sene Google, bu geliştiricilerin kullandıkları rendering (oyunların veya programların, orijinalinden daha düşük özelliklerde açıklamasını sağlayan işlem) işleminin çok da işe yaramadığını öğrenmiş ve bu durumdan ötürü bir düzeltme yapacağını açıklamıştı.Normalde kullanma koşullarında bir 3D uygulamanın eğer kullanıcıya lag veya başka sistem sorunları açtığı yönünde çok şikayet varsa bu uygulamanın 3D renderlama işleminden geçmesi gerektiği yazıyor. Ancak bu işlemin de pek işe yaramadığını öğrenen Google, yani Vulcan API 3D rendering  ile bu işlemi olması gerektiği gibi düzeltmeyi amaçlıyor.

Peki bu işlem kullanıcılara, yani bizlere nasıl yansır diye merak ediyorsanız şöyle söyleyeyim; renderlanmış bir uygulama, özellik kullanımını aşağı çekiyor. Bu da kullanılan RAM, işlemci ve ekran kartının biraz daha rahatlamasını sağlıyor. Böylece önceden tabletinizde veya telefonuzda donma/kasma sorunları yaşadığınız oyunları belkide oynayabileceksiniz.Vulkan hala geliştirilme aşamasında ama yakın zamanda kullanılmaya başlanması bekleniyor.

Kaynak: AndroidCommunity
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0