• Anasayfa
  • Yazılım
  • Açık Kaynak Dünyasının En Önemli İsimlerinden Ian Murdock, Evinde Ölü Olarak Bulundu!

Açık Kaynak Dünyasının En Önemli İsimlerinden Ian Murdock, Evinde Ölü Olarak Bulundu!

1
0
0
0
0
1996 yılında yayınladı Linux dağıtımı Debian ile adını açık kaynak dünyasının en önemli kişileri arasına yazdıran Ian Murdock, evinde ölü olarak bulundu.
Ian Murdock, eşi Debra ile kendi ismi Ian’ı birleştirerek oluşturduğu GNU/Linux açık kaynaklı özgür yazılım projesi olan Debian’ı önce 1993 yılında üniversite öğrencisi olduğu sırada duyurmuş, daha sonra 1996 yılında yayınlamaya başlamıştı. İşte bu tarihten itibaren adını açık kaynak dünyasının en önemli isimleri arasına yazdıran Ian Murdock, pazartesi günü evinde ölü olarak bulundu.

Ölüm sebebi henüz belli olmayan Ian Murdock’ın ölümüyle ilgili Reddit’te ciddi tartışmalar var. Forumdaki nüyük bir kitle, Ian Murdock’ın öldürülmüş olabileceğini düşünüyor. Buna sebep olarak Murdock’ın 29 Aralık tarihinde polisler tarafından gözaltına alınması gösteriliyor. Ayrıca Murdock’ın polisler tarafından şiddete uğradığına dair tweet’ler atması ve ‘hayatım boyunca bu konunun takipçisi olacağım’ demesi, iddiaların gerçekliğini destekler nitelikte. Murdock’ın bu tweet’leri attıktan sonra tüm tweet’leri silinmiş ve hesabı da kapanmış. Bunun normal bir durum olmadığını belirten başka bir grup ise Murdock’ın hesabının çalındığını ve konunun saptırılarak olduğundan farklı görünmesinin sağlandığını savunuyor.Tüm bu iddialar Ian Murdock’ın tekrar geri dönmesini elbette sağlamayacak. Olayın hukuksal boyutuyla ilgili bir gelişme yaşandığı taktirde sizleri bilgilendireceğiz. Ian Murdock ve Debian'la ilgili geniş çaplı bilgiye şuradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0