Android 6.0 M'in İsmi Belli Oldu

0
0
0
0
0
Android'in yeni ana sürümü olacak olan Android M'in ismine dair dolaşan söylentiler ve tahminler devam ederken 6.0 sürümü olacak olan bu versiyonun adı belli olmuş.
Daha önce sizlere buradan beklenen isimler ile sizlerle tahmin yürüttüğümüz ve genellikle Marshmallow ya da Muffin arasında kalmıştık.

Hala bu açıdan belli olmayan Android M'in uzun adının Macadamia Nut Cookie olacağı ortaya mıktı. "Bu ne ki?" diyecekler için Makademya Fındıklı Kurabiye olarak çevirebileceğimiz bir kurabiye türü şeklinde söyleyebiliriz.Peki bu söylenti nereden geliyor? Şu anda AOSP'deki Android 6.0 kaynak kodlarının mnc-dev ile başlıyor olmasından elbette. Fakat bir hatırlatma yapmak gerek, Google bundan önce son Lollipop sürümü ilk olarak LMP (Lemon Meringue Pie) ve KitKat sürümü ise KLP (Key Lime Pie) adıyla ilk olarak ortaya çıkmışitı. Bu uzun adların ilk harfiyle ayrı bir resmi isim kazanan Android sürümlerinde Android M'in gizliliği hala korunuyor.Ama buradaki kendi aralarımızdaki tartışmanın genel sonucu dünya için de aynı şekilde geçerdi. Çünkü dünya genelinde de Android M'in ya Marshmallow, ya da Muffin olacağı tahmin ediliyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0