Android 7.0 İle Gelecek İlk Özellik Belli Oldu!

0
0
0
0
0
Çıkması muhtemelen 2016 yılının sonunu bulacak Android N hakkında ilk elle tutulur bilgi geldi.
Çoğumuz hala mobil cihazlarına Android 6.0 Marshmallow güncellemesi bekliyoruz, hatta bazılarımızın cihazlarına bu güncelleme gelmeyebilir bile. 

Tabii Android 6.0'ın yeni yeni piyasada yayılmaya başlaması, Google'ı yavaşlatacak falan değil. Daha şimdiden Android 7.0'ın çalışmalarına başlamış olan Google, 7.0 ''N'' ile birlikte gelecek ilk özleliği de açıkladı.2012 yılında Windows 8 işletim sistemine, sonrasında da iOS 9 ile birlikte iPad'lere gelen Multitasking özelliğinin benzeri olan Split Screen özelliği, şimdi de yeni Android ile tabletlere gelmeye hazırlanıyor. 

Google yöneticisi Andrew Bowers'ın konu ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde; ''N ile alakalı pek çok yenilik üzerinde çalışmaktayız ve bu çalışmalarımızı sizler ile şimdiden paylaşabilmeyi çok isterdik. Tabii yine de küçük bir spoiler vermek gerekirse; Split screen özelliği üzerinde çalışıyoruz''.Bu arada Google'ın Pixel C tableti üzerinde de sistem çalışmaları yapmakta. Yani buradan şunu çıkarabiliriz, mobil telefonlar konusunda Nexus'lar ne ise, tabletler konusunda da Pixel C o olacak. Beta güncellemeleri, ya da ana güncelleme dağıtımları ilk olarak Pixel C tabletlere gelecek ve Split Screen özelliğini de muhtemelen ilk olarak Pixel C'de göreceğiz.

Kaynak: Technobuffalo
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0