Android'e Rakip Sailfish OS, OnePlus One İçin Yayınlandı

0
0
0
0
0
CyanogenMod gibi Android tabanlı olan işletim sistemlerinden biri olan Sailfish OS, OnePlus One için de Alpha olarak yayınlandı.

Yaklaşık 1-2 saat önce bu haberimiz ile aldığı yatırımların 110 Milyon Dolar'a ulaştığından bahsettiğimiz Cyanogen, Cyanogen OS -ya da CyanogenMod- adlı yeni bir rom ile birçok kullanıcı tarafından kullanılmakta.

Fakat Sense gibi arayüzlerden farklı olarak bu romlar Android tabanlı olarak ayrı bir işletim sistemi işlevi görmekte. Yani Linux tabanlı Ubuntu ve Pardus arasındaki fark gibi düşünebiliriz.

Tıpkı Cyanogen gibi farklı bir Android tabanlı işletim sistemi sunan ve kullanım açısından farklı bir deneyim sunan Sailfish OS Alpha olarak OnePlus One cihazlar için yayınlandı.Sailfish OS, Nokia'dan ayrılan mühendislerin çalıştığı kurul olarak görülen ve yine Nokia gibi Finlandiya'da bulunan Jello isimli bir telefon üreticisinin kullandığı işletim sistemi olarak göze çarpıyor.

Daha önce Nexus 4 için de duyurulan Sailfish OS, kullanım olarak oldukça farklı bir Android tabanlı deneyim suran bir arayüze sahip."Neymiş bu Sailfish OS?" diyenler için ilk olarak PhoneDog tarafından yapılan incelemeyi aşağıda  görebilir, bir ön izlenim edinebilirsiniz.
 


Görüldüğü gibi genellikle aşağı-yukarı parmak hareketiyle yönetilen ve neredeyse birçok işlevi parmak kaydırma hareketi ile gerçekleşen ilginç bir arayüze sahip Sailfish OS için ortaya çıkan OnePlus One modelindeki görüntülerine de aşağıdan ulaşabilirsiniz.
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0