Android'i Güncellemezseniz Güvende Değilsiniz

0
0
0
0
0
Android'i Güncellemezseniz Güvende Değilsiniz
Android işletim sitemini hedef alan zararlı yazılımların sayıları her geçen gün artınca işletim sisteminin güvenlik olmadığı yönündeki haberler ve şikayetler de çoğaldı.
Android işletim sitemini hedef alan zararlı yazılımların sayıları her geçen gün artınca işletim sisteminin güvenli olmadığı yönündeki haberler ve şikayetler de çoğaldı.

Google’ın Android departmanının başında bulunan Sundar Pichai bu konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Androiddeki zararlı yazılımların sayısının çok olmasının sebebini; “eğer ben de zararlı yazılım hazırlasaydım, benim de hedefim dünyada en fazla kullanıcısı olan Android olurdu” diye açıkladı.

Android’in açık kaynak kodlu olmasının riskleri arttırdığı söylentisinin de aksini savunan Pichai, açık olmasının yararlı bir şey olduğunu, bu sayede bir çok farklı gözün zararlı yazılımı tespit edilebilme fırsatının da bulunduğunu belirtti.

Android bölümünün yöneticisi Sundar Pinchai, eski sürüm olarak bulunan Android sürümlerinin güncellemelerinin yapılmamasının güvenlik açıklarına zemin hazırladığını bildiklerini ve bu konuda telefon üreticilerine baskı yaptıklarını da hatırlattı.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0