Android ve iOS Uygulamarına Windows 10 Desteği Geliyor!

5
2
2
1
0
Bugün Microsoft tarafından yapılan Build 2015 etkinliğiyle beraber Android ve iOS uygulamalarının Windows 10 desteği sayesinde uyarlanması çok kolay olacak.
Bugün Microsoft tarafından gerçekleştirilen Build 2015 etkinliğinin en önemli detaylarından biri de Windows 10'un Android ve iOS desteği konusu oldu.

Bildiğiniz gibi Android ve iOS platformunda olan birçok uygulama Windows Phone platformunda olmaması sebebiyle WP'nin en büyük eksiği olarak gösterilmekte. Uygulama geliştiricileri ise WP platformuna yapılan kodlama zorluğu ve kullanıcı azlığından şikayet ederek ya uygulamayı bu platforma getirmiyorlardı ya da üzerinden yıllar geçtikten sonra Windows Phone Store'daki yerini almaktaydı.Fakat Build 2015 etkinliğinde belirtilen Android ve iOS desteği sayesinde bu sorun ortadan kaldırılıyor! Nasıl mı?

Windows 10 ile beraber Android platformunun yapım kaynakları olan Java ve C++, iOS tarafında ise kullanılan Objective C yapıları Windows 10 tarafından tam destek sağlanacak.

Yani uygulama geliştiricileri Windows platformuna uygulama yazabilmek için cebelleşmek yerine Android veya iOS platformuna yazdıkları kodlamayı Windows 10 için aynen taşıyarak birkaç ufak değişiklik sonrasında Windows 10 platformuna da sunabilecek.Bu da demek oluyor ki artık WP'nin en kötü yanı olan geç uygualam gelmesi veya hiç gelmemesi yerini aynı anda yayınlanmasıyla değiştirecek. Yani, artık bir uygulama haberi yaptığımızda yazı sonuna eklediğimiz indirme bağlantılarında Windows 10 bölümünü de rahatlıkla görebileceksiniz.

Daha önce Android ve iOS platformuna çıkmış olan uygulamalar da böylelikle çok kısa sürede Windows 10 desteği kazanabilecekler.
5
2
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
5
2
2
1
0