• Anasayfa
  • Yazılım
  • Android M, Batarya Ömrünü ve RAM Optimizasyonunu Üst Seviyeye Çıkaracak

Android M, Batarya Ömrünü ve RAM Optimizasyonunu Üst Seviyeye Çıkaracak

0
0
0
0
0
Android M, Batarya Ömrünü ve RAM Optimizasyonunu Üst Seviyeye Çıkaracak
Yeni işletim sistemi Android M’yi birkaç gün sonraki Google I/O 2015 etkinliğinde duyuracak olan Google, daha çok batarya ömrü ve RAM optimizasyonu üzerinde duracak.
Dünyadaki mobil kullanıcılarının çok büyük bir bölümünün akıllı telefon ve tabletlerini çalıştıran Android işletim sistemi, Google’ın en önemli platformlarından bir tanesi. Ayrıca Play Store ile birçok uygulama ve oyun desteği sunan Google, güncel işletim sistemiyle cihazların performansını da üst seviyeye çıkaracak.

Bildiğiniz üzere Google, işletim sisteminin isimlerini alfabetik sıraya göre ve tatlı isimlerini kullanarak belirliyor. Bununla ilgili bir anket çalışması düzenlemiştik ve seçenekler arasında en çok Marshmallow tercih edilmişti. (her ne kadar Macadamia Nut Cookie olacağına dair söylentiler olsa da muhtemelen bu ismi kullanacaklar) Google’ın bu işletim sistemiyle birlikte bazı yazılımsal iyileştirmelere gideceği belirtiliyor. Bunlardan bir tanesi, RAM optimizasyonu. Çok basit bir dille açıklamak gerekirse Google, Android 6.0 M işletim sistemine sahip cihazların mevcut RAM gücünü en yararlı şekilde kullanılmasını sağlayıp mobil kullanıcılarına daha ergonomik ve hızlı bir deneyim kazandırmak istiyor. Bunun dışında Android M ile mobil cihazların bataryalarının batarya ömrünün daha da uzun olacağı belirtiliyor.

Android M’nin final sürümünün bu yaz ortasında (Ağustos gibi) hizmete sunulacağı, ayrıca Android M’yle birlikte parmak izi tarayıcıları için de bir yazılım desteğinin geleceği söyleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0