Android M'nin İsmi Resmi Olarak Belli Oldu!

0
0
0
0
0
Google'ın merakla beklenen açık kaynaklı yeni işletim sisteminin adı, sonunda resmi olarak duyuruldu.
Uzun bir bekleyişin ardından sonunda Google'ın yeni işletim sistemi versiyonu olan Android M'deki ''M''nin tam olarak ne anlama geldiğini öğrendik. Son düzlüğe girildiğinde ortada Milkshake, Mac'N'Cheese, Macaroon ve M&Ms gibi isimler kalmıştı, sonunda merakla beklenen isim belli oldu.

Geçtiğimiz hafta Google'da çalışan iki kişinin yaptığı söylenen sızıntı, kimileri tarafından kabul görse de bazıları bu sızıntıya inanmamıştı. Ancak yeni işetim sisteminin ismi kesinleşince, sızıntının da ne denli doğru olduğunu görmüş olduk çünkü yeni işletim sisteminin adı resmi olarak açıklandı; Android Marshmallow!Bugün Google binasının önüne, üstünde örtü olan bir heykel yerleştirilmiş ve heykelin yeni Android işletim sistemine ait olduğu söylenmişti. Sonunda heykelin üzerindeki o örtü kalktı ve elinde kocaman Marshmallow tutan Android'imiz görücüye çıktı! İsimle birlikte Google, geliştiriciler için Android Marshmallow'un son önizlemesini ve Android 6.0 için olan SDK'yı da yayınladı.

Samsung'un Android Marshmallow'un barındırdığı özellikler hakkında yaptığı infografikleri içeren haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: TNW
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0