• Anasayfa
  • Yazılım
  • Android Marshmallow’un Kullanım Oranı Gün Geçtikçe Artmaya Devam Ediyor!

Android Marshmallow’un Kullanım Oranı Gün Geçtikçe Artmaya Devam Ediyor!

0
0
0
0
0
Aylardır kullanım oranının düşük olmasından dem vurulan Android’in Marshmallow sürümü, desteklenen cihazlardaki yerini almaya devam ediyor.
Android’in en son geçtiğimiz Mayıs ayındaki kullanım oranlarını açıklayan geliştiriciler, Haziran ayının oranlarını da paylaştılar. Mayıs ayında %10.1’lik bir kullanım yüzdesine sahip olan Marshmallow sürümü, Haziran ayıyla birlikte %13.3’lük kullanım oranına yükseldi.

Geçtiğimiz ayla kıyaslama yapacak olursak Lollipop’un kullanım oranı %35 civarında seyretmeye devam ediyor. KitKat’ın düşüşü ise yavaş da olsa devam ediyor. En son %31.6’lık kullanım oranı bulunan sürümün şu an ki oranı %30.1. Akıllı telefon üreticilerinin Marshmallow dağıtımlarına devam etmesiyle bu oranın daha da düşeceğini söyleyebiliriz.

Diğer sürümlere baktığımızda emektar Froyo’nun %0.1’lik oranını sürdürdüğünü görüyoruz. Muhtemelen önümüzdeki birkaç ay içinde Froyo’yu bir daha bu grafiğin içinde görmeyeceğiz. Android 7.0 Nougat’ı görmemize ise en az 5 aylık bir süre daha var. Belki Samsung’un bazı modellerinde 2017 yılına girmeden Nougat’ın beta sürümüyle karşılaşabiliriz fakat çok da büyük beklenti içinde olmamak lazım.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0