• Anasayfa
  • Yazılım
  • Apple’ın Android Uygulaması Switch to iOS, Google Play Store’a Geldi

Apple’ın Android Uygulaması Switch to iOS, Google Play Store’a Geldi

2
1
0
0
0
Apple'ın iOS 9 lansmanında tanıttığı, Android cihazınızdaki verileri iPhone, iPad ya da iPod'a taşımanızı sağlayan Move to iOS özelliği, iOS 9'un sok kullanıcı sürümünün resmi olarak çıkması ile Google Play Store'da yerini aldı.
Teknik olarak Apple’ın ilk Android uygulaması, geçtiğimiz yıl firma tarafından satın alındıktan sonra verdiği hizmeti durdurarak ismi değişen, şu anda Apple Music for Android adı ile anılan Beats Music idi.

Ancak bu uygulamayı dışarıdan satın aldığını söyleyebileceğimiz Apple’ın kendi geliştirdiği ilk Android uygulaması Switch to iOS from Android başlığı adı altında yayınlanan ve Android cihazınızı bir iCihaz’a taşımanızı sağlayan uygulama.

iOS 9 ile birlikte tanıtılan bu uygulama resmi olarak dün yayınlanan iOS 9 ile birlikte Google Play Store’da yerini aldı.

Peki ekranda Move to iOS adıyla görülen ve tam adı Switch to iOS from Android olan bu uygulama ne işe yarıyor ve nasıl çalışıyor.

Bir Android kullanıcısı iOS 9 işletim sistemine sahip bir iPhone, iPad ya da iPod Touch sahibi olduğunda bilgilerini bu iCihazlara taşıyabilmesini sağlamak için geliştirilen uygulamanın iOS eşindeki uygulamadan bir kod alıyor ve bu kod sayesinde Android cihazınız ile iCihaz’ınızı eşliyorsunuz.
Android cihazınızda ise Google Play Store’dan indirdiğiniz uygulamayı çalıştırıp “Devam Et”e tıklıyor sonrasında kullanım koşullarını kabul ediyor ve iOS cihazınızdan az önce aldığınız kodu giriyorsunuz.

Bu adımdan sonra iOS cihazınıza taşıyacağınız içeriklerinizi ve uygulamalarınızı seçiyorsunuz ki; fotoğraflarınız, mailleriniz, mesajlaşma geçmişiniz, videolarınız, sık ziyaret ettiğiniz web siteleri, mail hesaplarınız, takvimde belirlenmiş etkinlikleriniz ve ücretsiz uygulamalarınızı taşıyabiliyorsunuz. Ayrıca sahip olduğunuz müzik arşiviniz ya da diğer ücretli içerikleriniz de iTunes ve App Store’da istek listenize yerleştiriliyor ve böylece daha sonra kolayca tekrar satın alabiliyorsunuz.
Seçim işleminizi de tamamladıktan sonra uygulama özel bir kablosuz ağ oluşturup iki cihaz arasında veri transferini tamamlıyor ve tamamlandıktan sonra eğer taşınamayan bir dosya varsa sizi bu konuda uyarıp Android cihazınızı da en yakındaki Apple Store’dan geri dönüşüme kazandırmanızı tavsiye ediyor.

Move to iOS ya da Play Store’da göreceğiniz uzun adıyla Switch to iOS from Android uygulaması Android 4.0 ve üzeri işletim sistemine sahip olan cihazlar ile iOS 9 kullanan cihazlar tarafından destekleniyor. (Uygulamanın kullanımı ve Android cihazınızı iOS cihaza nasıl taşıyacağınızı adım adım görmek için sizi buraya alalım)
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0