• Anasayfa
  • Yazılım
  • Apple, iOS 9 ile ‘Hafızada Yeriniz Yok’ Sorununu Kendisi Çözecek!

Apple, iOS 9 ile ‘Hafızada Yeriniz Yok’ Sorununu Kendisi Çözecek!

0
0
0
0
0
Apple, iOS 9 ile ‘Hafızada Yeriniz Yok’ Sorununu Kendisi Çözecek!
Apple, Eylül ayında yayınlanacak olan iOS 9 ile gelen güncellemenin ardından yaşanan ‘hafızada yeriniz yok’ sorununu ortadan kaldıracak.
iPhone kullanıcıları, yıllardır gelen güncelleme sonrası ‘hafızada yeriniz yok’ uyarısıyla karşılaşıyorlardı. Bunu çözmek için uygulamalar tek tek kaldırılıp daha sonra tekrar yükleniyordu. İşte bu sorun, Eylül ayında yayınlanacak iOS 9 güncellemesiyle birlikte artık yaşanmayacak.

Şöyle bir örnek verelim: iOS 9 güncellemesi için telefonunuzda yeteri kadar boş alan yok ve bu alanı açmak zorundasınız. Bu durumda (genellikle) en az kullanılandan en fazla kullanılanlara doğru bazı uygulamaları silip güncellemenin ardından tekrar yüklemek zorunda kalıyordunuz. iOS 9 ile bu sorunu kullandığınız iPhone ya da iPad otomatik olarak kendisi düzeltecek. Yani güncellemeye öncelik verilerek bu uygulamalar otomatik olarak kaldırılıp güncellemenin tamamlanmasının ardından tekrar yüklenecek.

Ciddi anlamda insanın sinirini bozan bu durum, artık siz herhangi bir işlem yapmadan iPhone ya da iPad cihazınızın kendisi tarafından yapılacak. iOS 9’la gelecek olan bu kullanıcı odaklı özelliğin şimdiden yüzünüzü güldürdüğünden eminim.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0