Apple, iPhone'un Çökme Sorununu Kabul Etti: Lanet Olsun ki Böyle Bir Sorun Var

1
0
0
0
0
Apple, iPhone'un Çökme Sorununu Kabul Etti: Lanet Olsun ki Böyle Bir Sorun Var
Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan sorunun varlığını kabul eden Apple, sonraki güncellemeyle bu sorunu çözeceğini açıkladı.
Yakın bir zaman önce bizim de paylaştığımız haberde, iPhone’un tarihini ‘1 Ocak 1970’ olarak ayarladığınızda ve yeniden başlattığınızda cihaz kullanılamaz hale geliyordu. Aynı durum yalnızca iPhone’lar için değil, iPad Pro’larda da yaşanıyordu.

Akıllarda ‘1 Ocak 1970’ olarak kalan bu sorun, aslında cihazın Mayıs 1970’ten önce herhangi bir tarihe ayarlandığı zaman da ortaya çıkıyor. Kendi başlarına sorunun çözümü için alternatifler üretmeye çalışan kullanıcılar, cihazın iTunes’a bağlanmasıyla da herhangi bir gelişme kaydedemediler. Fakat SIM kartı çıkarıp taktıktan sonra ve birkaç saat sonra telefonun kendi kendine düzeldiğini söyleyenler de bulunuyor.

Öyle ya da böyle bu sorun bir şekilde mevcut ve Apple, dağıtacakları bir sonraki güncellemeyle bu sorunu ortadan kaldıracaklarını açıkladı. Şirket tarafından nedeni hala tam olarak anlaşılmayan bu sorunu aranızda yaşayanlar varsa, telefonun kilidini açamayacağı ve dolayısıyla güncellemeyi alamayacağı için Apple Destek’e başvurmanızda fayda var.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0