• Anasayfa
  • Yazılım
  • Apple Kullanıcılarını Kıskandıracak 5 Windows 10 Özelliği

Apple Kullanıcılarını Kıskandıracak 5 Windows 10 Özelliği

0
0
0
0
0
Apple kullanıcıları şimdiye kadar rakip firmaların sunduklarından daha sade ve kullanışlı arayüzlere sahip işletim sistemleri kullandı; ancak bu durum Windows 10 ile değişiyor gibi.
Pek çok yeni özellik barındıran Windows 10’un bu özelliklerinden bazıları Mac ya da Windows kullanıcılarının bilgisayarında zaten yıllardır tecrübe ettiği özelliklerdi; ancak bazıları var ki Apple kullanıcıları kıskanan gözlerle bakacak ve sanıyoruz ki bir süre daha kendi bilgisayarlarında bu özellikleri göremeyecekler.

İşte Windows 10’un Apple kullanıcılarını kıskandıracak özellikleri
 

 Akıllı Ekranlar

Windows’un Continuum ismi ile andığı yeni bir özellik cihazınız ne olursa olsun aynı deneyimi yaşamanızı sağlıyor ve tamamen kullanım kolaylığı sağlamak için geliştirilmiş.

Eğer bir masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız tanıdık ve alıştığınız kolay tıklanabilir butonlar ile karşılaşıyorken dokunmatik bir ekrana geçtiğinizde butonlarınız biraz daha büyüyor ve ufak menüler genişleyerek parmaklarınızla kontrol edebildiğiniz hale geliyor. Microsoft’un Surface ürünleri gibi hem tablet, hem de PC olarak kullanılabilen ürünlerde size hissettirmeden sunduğu bu değişim, cihaz ayırt etmeden aynı işletim sisteminde aynı deneyimi yaşatıyor.
 

 Web Sayfaları Üzerinde Oynayın

Microsoft’un yeni tarayıcısı Microsoft Edge, web sayfaları üzerinde dilediğiniz gibi işaretleme ya da not alma imkanı sunuyor. Örneğin eğer bir web sayfasında yer alan bir yazı ya da resmi arkadaşınızla paylaşmak istiyorsanız kırmızı bir daire içine alıp tarayıcınız üzerinden gönderebiliyorsunuz.
 

 Daha Kullanışlı Pencereler

Multitasking yani çoklu işlem için kolaylık sunan ve Windows 7’den beri Microsoft’un işletim sistemini kullananların sahip olduğu bu özellik pencereleri ekrana yaslayıp iki ekranda çalışıyormuş gibi rahatça birden fazla işlemi yapabilmelerine imkan veriyor.

Windows kullanıcılarının bu deneyimi de Windows 10 ile birlikte çok daha kullanışlı bir hal alırken 6 yıldır gelişerek kullanılan bu özellik, Apple iOS kullanıcılarına bu yıl iOS 9 ile gelmişti.
 

 Arama Çubuğu

Windows 10’un Başlat Menüsü çubuğuna yerleştirilmiş olan arama barı; bilgisayarınızda kayıtlı dosyaları, web aramalarınızı ya da herhangi bir cloud depolama alanını arayarak ne istiyorsanız karşınıza çıkartabiliyor ya da Google’ın Chrome tarayıcısında yaptığınız gibi sorularınıza web üzerinden direkt cevap bulabiliyor.
 

 Cortana

Microsoft’un sana asistanı olan Cortana, Siri ya da Google Now’dan farklı olarak Microsfot’un geliştirdiği makine öğrenme algoritmasına sahip ve bu sayede sisin alışkanlıklarınızı öğrenebiliyor ya da sizin davranışlarınıza göre kişiselleşebiliyor. Bu özellik de Cortana’ya bir sesli arama motorundan çok gerçek bir asistan vasfı yüklüyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0