Artık Adobe Bile Kabullendi: Flash’ı Bırakıyoruz

1
0
0
0
0
Aylardır adı güvenlik açıklarıyla ilgili haberlere bulaşan Adobe, Flash’ın ismini değiştirerek Animate CC’yi kullanmaya başladı.
Başta Google olmak üzere birçok şirket Adobe’a savaş açmış ve güvenlik açıklarından dolayı Flash kullanımından vazgeçmişti. Bu tepkilerin ardından radikal kararlar alan Adobe, Flash’ın adını değiştirerek Animate CC olacağını açıkladı. Ayrıca şirket, ‘Animate CC’nin HTML5 içerik hazır geliştirmek için Adobe’un en önemli web animasyon aracı’ olacağını belirtti.

HTML5’e geçiş için ilk çalışmalarını bundan birkaç yıl önce atan Adobe, Flash’ın gelecekteki adını Animate CC olarak değiştirdi ve bu standart, HTML5 ve SVG aracılığıyla animasyonlar oluşturmaya başlayacak.SWF dosyaları yeni nesil web sitelerinde artık Flash yerine Animate CC olarak desteklenecek. Zaten HTML5 çıktığından bu popülerliğini iyice kaybeden Flash, güvenlik açıklarının tavan yapmasıyla iyice gözden çıkarılmıştı. Artık buna Adobe’un kendisi de katılmış durumda.

Adobe, Flash kullanıcılarını tamamen mağdur etmemek adına ilerleyen yıllarda güncellemelerine devam edecek fakat bu güncellemeler büyük çapta olmayacak. (bir nevi gönülleri olsun diye)
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0