• Anasayfa
  • Yazılım
  • Başka Bir Kişinin Yüzünü Kontrol Etmenizi Sağlayan Video Uygulaması: Face2Face !

Başka Bir Kişinin Yüzünü Kontrol Etmenizi Sağlayan Video Uygulaması: Face2Face !

0
0
0
0
0
Başka Bir Kişinin Yüzünü Kontrol Etmenizi Sağlayan Video Uygulaması: Face2Face !
Videolarda başka bir kişinin yüzünü kullanmak ister miydiniz? Yeni bir sistem sayesinde bunu gerçekleştirmeniz artık mümkün.
Görüntü teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte efekt ve yüz tanıma sistemleri de gelişme gösterdi. Bu sistemlere son olarak, tam anlamıyla başka bir kişinin yüzünü kullanmanızı sağlayan ve aradaki fark neredeyse hiç anlaşılmayan "Face2Face" isimli sistem de eklendi.

Face2Face, bir kişinin videodaki yüz değişimlerini baz alarak bu değişimlerden çeşitli noktalar oluşturan bir sistem. Sistemin çalışabilmesi için taklit edilecek olan kişinin kısa bir videosunun olması ve bu videodan yüzündeki kas noktalarının belirlenebilmesi gerekiyor. Noktalar belirlendikten sonra sanal maske oluşturan sistem, bu maskedeki noktaları kullanıcının yüzünde bulunan kas noktalarına uyumlu hale getiriyor ve üst üste uyuşan noktalar sayesinde kullanıcının yaptığı her hareket, taklit edilen kişinin kendi kaslarıyla hareket etmesi anlamına geliyor.
 

Face2Face'in çalışma performansı o kadar iyi ki örnek videoda da görebileceğiniz gibi seçilen videodan kaynaklanan ani dönüşler ve deneme amacıyla yapılan değişken mimikler olmasa, videonun sahte olduğunu anlamak mümkün değil.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0